Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MIKA - 357
Autor Wiadomość
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-15, 22:34   MIKA - 357

Dzisiaj pod naszą opiekę trafiła 7 letnia Mika. Niestety dotychczasowi właściciele musieli podjąć decyzję o jej oddaniu.

Mika to przeurocza sunia. Trochę stresuje się nowymi warunkami ale z chwili na chwile jest coraz lepiej. Trzymajcie za nią kciuki!
 
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-15, 22:49   

a oto Mika w całej okazałości :)



czyż ona nie jest PIĘKNA ?! :lol:
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
tomazoo 

Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 19
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-04-16, 08:38   

Piękna ruda Mika. Trzymamy kciuki. Będzie dobrze :-)
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-16, 09:12   

Mika nockę spędziła u mnie. Dziś jedzie do docelowego DT do Kuby.

Jest niesamowicie pozywtywną sunią. Wczoraj trochę zdystansowana, lekko nieśmiała.. Wieczorem zaczęły się pierwsze tańce na dywanie, a rano o mało jej dupeczka nie odleciała ze szczęścia. Na spacerku pięknie chodzi na smyczy, co chwile kontroluje kto jest po drugiej stornie smyczy. W domu napiera głową na mnie kiedy przez chwile nie zwracam na nią uwagi i ma ogormną siłę w tym :D
Wyciągnęła swoją piłeczkę z torby ale niestety musiałam szybciutko pochować zabawki bo zdziwiła się kiedy mój Laluś chciał jej tę piłkę zabrać :)

https://www.facebook.com/...?type=3&theater
 
 
 
Agnes i Nelly 


Wiek: 49
Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 353
Skąd: Warszawa/Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-16, 10:04   

Mika witaj wśród Warciaków :)
_________________
Pies ... ktoś kto zawsze cię zrozumie, niezależnie w jakiej sytuacji jesteś, niezależnie co mu zrobiłeś, zawsze będzie Cię kochał bezgranicznie.
Pies ... terapeuta i przyjaciel rodziny.
Pies ... to nie zabawka, on też ma uczucia
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-16, 18:53   

Śliczna ruda Mika ! Oj coś czuje, że ustawią się po nią kolejki i niedługo bedzie sie cieszyć stałym domkiem :D ale na razie czekamy na wieści od Kuby :)
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Aluta, Soffi i Aston 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 09 Maj 2014
Posty: 180
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-04-16, 19:01   

Śliczna panienka :->
 
 
Sylwia, Abra i Felek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 29 Lis 2015
Posty: 870
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-04-16, 20:05   

Nie wiem co na to Abra i Felek, ale zakochałam sie w Mice. 💜
_________________
Pozdrawiamy!
Sylwia, Karolina, Abra i Felek :)
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-16, 21:31   

Sylwia to się nazywa Warciakomania :D
Niestety choroba nieuleczalna :P
... ale nie należy konsultować się z lekarzem ani farmaceutą, wystarczy z opiekunem adopcyjnym Miki :mrgreen:
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
Aga i Toffik 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 310
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-17, 20:10   

Brak fotek ;(
_________________
Aga, Toffik z Melcią oraz kocie łapki Mucia i Martyna :)
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-17, 21:32   

a mi sie wyświetlają :)
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Aga Szanti 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 41
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 3710
Skąd: Warszawa/Izabelin
Wysłany: 2016-04-17, 21:51   

Ja też nie widzę
_________________
"Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim".
 
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-19, 18:49   

Już się poprawiam, niestety serwer przestał odpowiadać więc dodałam na innych,
dajcie znać czy teraz widać ...
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
Agnes i Nelly 


Wiek: 49
Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 353
Skąd: Warszawa/Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-20, 08:34   

ja nie widzę :(
_________________
Pies ... ktoś kto zawsze cię zrozumie, niezależnie w jakiej sytuacji jesteś, niezależnie co mu zrobiłeś, zawsze będzie Cię kochał bezgranicznie.
Pies ... terapeuta i przyjaciel rodziny.
Pies ... to nie zabawka, on też ma uczucia
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-20, 08:39   

ja znowu widze :D
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
nataliam 

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-22, 10:21   

Szanowni Państwo,

pisze do Państwa w sprawie Miki, 6 i pół letniej suczki, która była u mojego chłopaka Kuby kilka dni w domu tymczasowym. Mika została nam zabrana wczoraj w nocy. Wiem, ze byli Państwo poinformowani, że Kuba jest zainteresowany adopcją.

Mika miała być u nas tymczasowo. Nie jest pierwszym zwierzakiem, który przebywał u nas tymczasowo, ale jest pierwszym w którym się zakochaliśmy. Myślę, że z wzajemnością. Wiem, że nie brzmi to zbyt przekonująco, ale to jest po prostu to. Ona w ciągu kilku tych dni stała się członkiem naszej rodziny i nie wyobrażamy sobie, że mogłaby do nas nie wrócić.

Kuba chciałby jej stworzyć stabilny dom na resztę życia. Jest dla nas totalnie nie zrozumiałe, że ktoś mogł ją oddać po 6 latach - przecież pies jest częścią rodziny! Wiemy, że Mika może mieć problemy zdrowotne - sugerują to jej tylnie łapy, które się trzęsą czasami i wydają się sprawiać jej lekki problem, gdy biega, ale chcemy ją mimo tego i podejmiemy się opieki nad nią chorą z pełną świadomością kosztów psychicznych i finansowych. Ona jest po prostu nasza - na dobre i na złe.

Przez te kilka dni Kuba starał się jak tylko mógł. Spędzał z nią dużo czasu, bo dom był nowy i nieznany jej. Kupił jej nowe miski, dobrą karmę, był u weterynarza, bo Mika miała wysypkę. Czytał ksiązki o psiej behawiorystyce by ją lepiej zrozumieć. Wyprowadzał ją 4 razy dziennie. Raz dziennie idziemy na długi spacer.

W ogrodzie, rano Mika ma swój rytuał -po tym jak już się wybiega i załatwi swoje potrzeby kładzie się na ziemi i obgryza patyki. Nigdy ich nie je, tylko zostawia wióry na ziemi. Widać, że strasznie to lubi :)
Mamy wsparcie jego i mojej rodziny. Mama Kuby kupiła Mice szelki do smyczy by wygodniej się jej chodziło na spacery.
Mike poznali też nasi przyjaciele. Zaprzyjaźniła się z mopsem Kuby brata.

Nie wiem jak możemy Państwa przekonać, że jesteśmy dobrymi ludźmi, którzy zajmą się tym psem stwarzając mu najlepsze warunki jakie to tylko możliwe, ale przede wszystkim strasznie ją kochają! Zrobimy co w naszej mocy by Mika do nas wróciła i jakiekolwiek warunki by Państwo postawili zgodzimy się na nie. Sama od blisko 10 lat pracuję w organizacji pozarządowej, więc wiem i rozumiem, że liczy się przede wszystkim dobro Miki.. ale jestem przekonana, że Kuba stworzy jej najlepszy możliwy dom, w którym bedzie kochana i zadbana do końca swoich dni.

Bardzo, bardzo, bardzo proszę Państwa o rozważenie możliwości adopcji Miki przez Kubę! Proszę spotkajcie się z nami, poznajcie nas, a przekonacie się, że zapewnimy jej wszystko co najlepsze.

Pozdrawiam,

Natalia

porranne.gryzienie.patyków.jpg
Plik ściągnięto 103 raz(y) 144.52 KB

 
 
Jakub Kuna 


Wiek: 35
Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-22, 12:23   Powrót Miki do domu:(

Mika jest przekochanym psiakiem, mimo tylko paru dni pozwoliła nam się przekonać jakie jej psie serce jest wielkie, a my staraliśmy się okazać, że nasze ludzkie są niemniejsze.

Bardzo byśmy chcieli, żeby Mika wróciła do nas do domu z powrotem.

Jakub

Mika01.jpg
tak.nam.dobrze:)
Plik ściągnięto 79 raz(y) 62.66 KB

 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-22, 14:54   

A dlaczego została zabrana ?
_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Jakub Kuna 


Wiek: 35
Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-22, 15:47   Re:

To jest bardzo dobre pytanie, bo sytuacja stała się niedorzeczna i bardzo przykra.
Cały czas mieliśmy stały kontakt z Fundacją, na bieżąco pisałem jak się Mika czuje, byliśmy razem u weta 2 razy, wysyłałem co raz to nowe zdjęcia i opisywałem jaka jest cudowna, oboje wiedliśmy bardzo spokojny i szczęśliwy czas, aż do wczoraj....kiedy to pod napływem niczym nie popartych oszczerstw pewnej osoby, postanowiono ją nam odebrać. Pod osłoną nocy, między 21 a 22 - bez zapowiedzi, została wyprowadzona i zabrana nie wiem nawet dokąd...pomijając już absurdalne oskarżenia, których nie będę cytował bo są raz, że wyssane z palca - a dwa, że nie miały żadnego związku z opieką nad psiakiem...

Mice było u nas na prawdę dobrze. Pokochaliśmy ją bardzo szybko.

Jeśli ktoś z Was mógłby nam pomóc i chciałby poznać jak wyglądał domek nasz i Miki, możecie porozmawiać z Dorotą zajmującą się adopcją, bo ona jako jedna z dwóch osób z ramienia Fundacji miała z nami bezpośredni kontakt i zna dobrze naszą historię.

Prosimy o pomoc, tęsknimy za Miką.

Jakub
 
 
Deltowa Joanna 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 14 Lis 2015
Posty: 122
Skąd: Sobota
Wysłany: 2016-04-27, 14:00   

Na pewno wszystko się wyjaśni i Mika wróci do Ciebie. To niemożliwe, że ktoś przyszedł i zabrał psa tak po prostu. I o tak późnej porze. Czy znaliście tę osobę? Czy na pewno była z Fundacji? Coś tu się nie klei.....
_________________
Pozdrawia Joanna z rodziną
Emi-odwiedza mnie w myślach(2014-2015*)
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-04-28, 08:14   

Mika od soboty przebywa w nowym domu tymczasowym u Kasi i jej rodziny.

mika1.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 76.21 KB

_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Gizmo 


Wiek: 45
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 168
Skąd: Ząbki/Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 13:51   

I co tam u Miki słychać?
 
 
Agnes i Nelly 


Wiek: 49
Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 353
Skąd: Warszawa/Bydgoszcz
Wysłany: 2016-04-28, 14:16   

Widać, że Mika jest szczęśliwa i spokojnie śpi :)
_________________
Pies ... ktoś kto zawsze cię zrozumie, niezależnie w jakiej sytuacji jesteś, niezależnie co mu zrobiłeś, zawsze będzie Cię kochał bezgranicznie.
Pies ... terapeuta i przyjaciel rodziny.
Pies ... to nie zabawka, on też ma uczucia
 
 
Jakub Kuna 


Wiek: 35
Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-04, 12:09   

U nas również byłą szczęśliwa i spokojna, więc nie rozumiem po co trzeba było na siłę szukać jej innego domu:( Dalej czekamy na odpowiedź Fundacji w sprawie wyjaśnienia tej sprawy...
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24658
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-06, 10:52   

Długo to trwało, bo nasze wolontariuszki są bardzo zajęte sprawami zawodowymi, ale śpieszę z wyjaśnieniem.
Mika rzeczywiście została zabrana od p. Jakuba przez naszą Ewę. Otrzymaliśmy bardzo niepokojące informacje na temat zachowań p. Jakuba. Nasze doświadczenie powiedziało nam, że nie wolno lekceważyć tego typu sygnałów. Nie chcę pisać na ogólnym forum jakie to były informacje, bo musimy chronić prywatności osób, które z nami współpracują. Rozmawiałam osobiście z p. Jakubem, rozmawiała z nim Ewa w czasie odbierania psa i wszystko zostało wyjaśnione. Czasami jest tak, że musimy dmuchać na chłodne, bo wolimy ustrzec się kłopotów niż wchodzić na coraz głębszą wodę.
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant