Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BUDYŃ ma już dom w Świętochłowicach - 385
Autor Wiadomość
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-23, 15:45   BUDYŃ ma już dom w Świętochłowicach - 385

Kochani.
Dziś pod skrzydła fundacji, ze schroniska w Zielonej Górze, trafia 6-cio letni psiak Budyń.
Wiemy o nim, że nie przepada za jazdą samochodem, a także, że w przeszłości ponoć powarkiwał na dziecko... ale wszystkie te informacje będą na biężąco weryfikowane.

Jarku i Beatko, dziękuję, że zgodziliście się na bycie domem tymczasowym dla Budynia i zarazem bardzo Was proszę o opisywanie dalszych losów słodziaka :-)
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Katarzyna2013 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 15 Wrz 2013
Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-23, 20:50   

A więc- spędziłam dzisiejszy dzień w towarzystwie Budynia:) Pojechałam z siostrą do schroniska w Zielonej (widok przerażający, pomimo że pracownicy naprawdę dają radę ogarnąć 250 psów i ponad 150 kotów, aż dziwne że wróciłam do Wrocławia tylko z jednym podopiecznym...)- po krótkim spacerze (Budyń delikatnie ciągnie na smyczy co raczej wynikało ze stresu i nie reaguje na komendy (nie zna ich), ale jest bardzo delikatny w stosunku do ludzi, widać że łaknie obecności człowieka, delikatnie przyjmuje ciasteczka z ręki. Jest prześlicznym Goldenem - jak z obrazka...ponad dwógodzinną podróż zniósł zupełnie spokojnie. Jedyny newralgiczny moment był przy wchodzeniu do samochodu - rzeczywiście Budyń panicznie się go bał. Pracownik schroniska musiał go podnieść i wsadzić do auta, jednak gdy psiak był już w środku (siedział na tylnym siedzeniu z moją siostrą) - uspokoił się po kilku minutach i swobodnie zachowywał się na siedzeniu. Po pół godzinie przytulił się Ali i...zasnął:) nie wymagał nawet trzymania za szelki w trakcie jazdy. Z moich obserwacji - to psiak z mega potencjałem - gdy znajdzie dom - odda się nowej rodzinie całkowicie...Mam nadzieję, że dalsza podróż Budynia przebiegła równie dobrze. Będę mocno trzymać kciuki za to Złotko!!!
_________________
Pozdrawiamy,

Kasia i Chłopaki
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-24, 11:47   

Kasiu dziękuję Ci bardzo za ten opis i za transport!!

Wydaje mi się, że lęk przed wchodzeniem do samochodu będzie można wypracować :-)
Budyń jest przepiękny to fakt, za chwilę powrzucam zdjęcia :-)
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-24, 11:53   

http://imgur.com/a/XZFaG
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
kinga707 


Wiek: 48
Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 7
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-07-24, 16:48   

Witam wszystkich serdecznie. Cztery lata podczytuję Was codziennie, ale dopiero Budyń zmobilizował mnie do zalogowania się ;-) Na początku chcę bardzo podziękować, za przygarnięcie Budynia pod skrzydła fundacji :kwiatek: Wystarczająco długo siedział już w schronisku. Budyń to cudowny pies, jak na goldena przystało lubi głaski i smaczki, ale... nie przepada chyba za dziećmi :-( Sprawdziłam tą informację na moim dziecku. Budyń na początku cieszył się a po chwili, bez żadnego powodu zaczął powarkiwać na mojego syna. Na spacerze było już idealnie, Budyń ciągnął jak parowóz, ale na Daniela nie zwracał uwagi, a nawet przez chwilę zrównał się z nim i szli obok siebie. Chciałam Budynia przekonać do dzieci, ale zamieszkał w kojcu z sunią i już nie mogłam niestety zabierać go na spacery.
Teraz kiedy został Warciakiem mam nadzieję, że przekona się do dzieci i znajdzie super dom, bo on na pewno na taki zasługuję. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za Budynia.
Ps. Pani Kasiu szkoda, że nie zabrała Pani jeszcze Benka ;-)
 
 
kinga707 


Wiek: 48
Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 7
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2016-07-24, 18:32   

Zdjęcie przystojniaka, mam nadzieję, że link zadziała ;-)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-24, 22:25   

Cześć Budyń! ;) witaj w rodzinie!
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-25, 09:55   

Budyń ładnie wpasował się w swoje goldenowe towarzystwo :D szaleje jak dziecko na trawce. Widać, że ulżyło mu, że nie musi siedzieć już za kratami.
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-26, 10:08   

[img][/img]
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-26, 10:09   

czesanie zaliczone
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-26, 10:31   

[img][/img]
Pływanie też zaliczyłem
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-26, 10:32   


no i tarzanie też było
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-26, 10:38   

Widzę, że czesania było co nie miara :D Jak to znosił, bo widzę że gryzak poszedł w ruch? :D
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-26, 11:30   

czesanie spokojnie kosteczkę miał i sobie ją nosił :) a to bylo dopiero pierwsze czesanie kolejne wyglądały tak samo :-)
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-27, 22:35   

[img][/img]
tak się lansuje
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-28, 05:32   

Piekny profil !
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Dorota i Ares 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Sty 2016
Posty: 85
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-07-28, 14:02   

Jest przepiękny :) :)
_________________
Dorota J.
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-28, 14:20   

Ej naprawdę się w nim zakochałam!!! Tylko nie mówcie mojemu Spajkowi :D :D
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-28, 14:55   

Jarku, Beatko napiszcie coś więcej :-)

Jak się Budyniowski zachowuje? Jak się dogaduje z Sabcią? Czy chodzi ładnie na smyczy?
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-07-28, 19:34   

No no no ... trafił się Budyniowi dom tymczasowy na wypasie,
prywatny psi baseny, psie spa i kosteczki :D Jarku, masz rację rozpieszczajcie naszego
biszkopta bo trzeba mu wynagrodzić ten czas za kratami :)

Przyłączam się również do zapytania Pauli, jak sobie Budyń radzi ?
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-29, 12:48   

Witam serdecznie,
od tygodnia Budyń mieszka w naszym domu. Podróż z Wrocławia do Pińczyc, gdzie aktualnie mieszkamy przebiegła bezproblemowo. Jak już wspomniała Kasia Budyń ma tylko problemy ze wsiadaniem do samochodu, kiedy uda się go już zapakować do auta to leży spokojnie, a nawet zdarzy mu się zasnąć. Po przyjeździe nasze pieski Baffy i Sabcia miały okazję poznać nowego kolegę. Wieczorem psiaki zostały nakarmione, napojone i udały się na spoczynek. Pierwsza noc minęła spokojnie, chociaż Budyś szukał jeszcze swojego miejsca w naszym domu. Wygląda na to, że piesek chyba nie mieszkał w domu, bo miał opory przed wejściem na noc, jednak siła smaczków zadziałała ;-)
Psiak jak na swoją posturę jest dość chudy, ale ma zadziwiająco dużo siły. Na smyczy chodzi ładnie, jeżeli zdarzy się, że pociągnie to po lekkim szarpnięciu smyczy obraca głowę i zwalnia. Nie boi się sprzętów typu odkurzacz, suszarka, kosiarka, strzepywanie prania też nie robi na nim wrażenia. Za to burzy boi się bardzo. Jest chodzącym przytulasem, domaga się myziana, głaskania i drapania za uszkiem. Chodząca Słodycz.
Karmę z miski Budyń pochłania w bardzo szybkim tempie, dlatego staramy się wydzielać mu mniejsze porcje. Nie wykazuje oznak ochrony zasobów. Miskę z karmą można mu zabrać w trakcie jedzenia, zabawki też oddaje bez problemu. No czasem warknie na Sabcię, jak ta chce zabrać mu misia. Stosunek do dzieci ciężko określić po jednym spotkaniu z trzylatkiem. Budyń powarkiwał, w momencie gdy dziecko podchodziło do niego od tyłu, kiedy malec był z przodu psiak nie wykazywał nim zainteresowania. W miarę możliwości będziemy sprawdzać zachowania Budynia w stosunku do dzieci. Ogólnie Budyń nie sprawia problemów, zostaje z naszymi psami w domu lub w ogrodzie, kiedy my idziemy do pracy, szybko nauczył się opierać przednimi łapkami o parapet i wyglądać przez okno … (pokazałam mu to tylko raz i zapamiętał :-> ). Niestety nie zna podstawowych komend typu siad, łapa, waruj, które psiak w tym wieku powinien już znać. Jedyną komendą na którą reaguje to „wróć” – wraca natychmiast :-) Złociak ma potencjał, trzeba poświęcić mu trochę czasu i wszystko jest do wypracowania. Na wtorek jesteśmy umówieni do weta na „przegląd” Budynia. Oczywiście o wynikach tej wizyty poinformujemy na forum.
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-29, 21:18   

Bardzo dziękuję za taki opis :-)

Kochany Budyniowski, nie dość, że piękny to jeszcze taki fajny :-)
Fajnie, że tak go obserwujecie. Myśle, że przy odrobinie pracy to będzie pies ideał :-)
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-31, 21:23   

[img][/img]
 
 
Beata Jarek Baffy Saba 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 140
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2016-07-31, 21:23   

 
 
Calineczka 


Wiek: 49
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 370
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2016-08-01, 16:30   

Fantastycznie ma sie Budyń 👍🏻 tylko pozdpazdtościć takiego rodzeństwa i Pańciostwa no i wogóle ma sie fajnie 😃 trawa, zabawa i czego chcieć więcej 😘
_________________
Ania Grzegorz i Abi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant