Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MASTER ma już dom w Wiśle Wielkiej - 728
Autor Wiadomość
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1197
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2023-07-04, 19:48   MASTER ma już dom w Wiśle Wielkiej - 728

W ubiegłym tygodniu do grona Warciaków dołączył wspaniały senior Master. Jego właścicielka skontaktowała się z nami, ponieważ ze względu na zmianę sytuacji życiowej zmuszona była podjąć pracę za granicą. Nie mogliśmy przejść obok chłopaka obojętnie, a na nasz apel o nowy dom szybko odpowiedziała Pani Dorota, która zaoferowała mu dom tymczasowy.
Mamy nadzieję, że mimo tej rewolucji nasz senior odnajdzie się w nowej sytuacji i jeszcze przez wiele lat będzie mógł cieszyć się szczęśliwym życiem.
Póki co adaptuje się w domu tymczasowym, a wkrótce uda się ze swoją opiekunką do weterynarza, gdyż z uwagi na wiek oraz dysplazję i obecność guzka w okolicy odbytu wymaga stałej kontroli weterynaryjnej.

Master nie sprawia większych problemów. Popiskuje i szczeka gdy Pani Dorota znika mu z oczu, ale wierzymy, że kiedy tylko poczuje się bezpieczniej nauczy się odpoczywać i poczuje się bardziej komfortowo.
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
  
 
 
dorotaifrodo 

Wiek: 41
Dołączyła: 02 Lip 2023
Posty: 1
Skąd: Wisła Wielka
Wysłany: 2023-07-05, 22:10   

Cześć :-) witamy się z Wami z Masterem, Misią, Sheridanem i Kicią. Nazywam się Dorota i dużo osób stąd kojarzę ze starych for goldenretriver,szansa i aurea ;-) Miałam szczęście być towarzyszką goldenow Frodo,Bono, Belli, Diany i niegoldenowej Lady. To Tytułem wstępu.
Master przyjechał do mnie w piątek, jest miły, kochany naprawdę cudowny. W nocy śpi, jedzonko zjada ze smakiem, towarzyszy mi przy wszystkich czynnościach. Doskonale dogaduje się z innymi psami, chodzimy codziennie na spacery nad jezioro ,gdzie chętnie chodzi wzdłuż brzegu,zanurzony po szyję w wodzie. Jedyny problem jak na razie to ciągłe popiskiwanie lub szczekanie,gdy znikam mu z oczu...cięzko np wziąć prysznic, bo on w tym czasie co 10s szczeka ;-) ale nad tym popracujemy.
Głównym celem na przyszłość najbliższą będą badania,określenie stanu zdrowia -trochę ząbki ma brzydkie,guzek wymaga by go dr obejrzał no i miał w badaniach ze stycznia podwyższoną lipazę. Na razie je rc gastrointestinal low fat, gdyż moje psy jedzą tą karmę i mam wrażenie,że od tego czasu trawienie mu się wyregulowało i wróciło do normy.
:-D
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1197
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2023-07-13, 08:44   

Masterek coraz lepiej czuje się u Pani Doroty, jest wesoły, ma apetyt, ale niestety nie mijają problemy z poszczekiwaniem. Opiekunka obserwuje, że wręcz się nasilają. Aby wykluczyć przyczyny o podłożu chorobowym Master w piątek przejdzie wstępne badania u dr Wątroby.

Towarzystwo psich rezydentów bardzo mu odpowiada, co widać na zdjęciu :-)

-4513036099054344652.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 75.23 KB

_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1197
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2023-07-17, 15:18   

Pani Dorota mówi, że nie wyobraża sobie już domu bez Mastera. Nasz kochany senior czuje się jak u siebie, więc lepiej być nie może :-D Upały znosi dobrze, odpoczywa w klimatyzowanej sypialni razem z rezydentami, wychodzi tylko na krótkie spacerki i jedzonko.

Jeszcze nie mamy wyników, więc nadal czekamy, a tymczasem Masterek pokazuje jak się relaksuje :) .

IMG_20230717_151457.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 162.88 KB

_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1197
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2023-07-17, 15:19   

dorotaifrodo napisał/a:
Cześć :-) witamy się z Wami z Masterem, Misią, Sheridanem i Kicią. Nazywam się Dorota i dużo osób stąd kojarzę ze starych for goldenretriver,szansa i aurea ;-) Miałam szczęście być towarzyszką goldenow Frodo,Bono, Belli, Diany i niegoldenowej Lady. To Tytułem wstępu.
Master przyjechał do mnie w piątek, jest miły, kochany naprawdę cudowny. W nocy śpi, jedzonko zjada ze smakiem, towarzyszy mi przy wszystkich czynnościach. Doskonale dogaduje się z innymi psami, chodzimy codziennie na spacery nad jezioro ,gdzie chętnie chodzi wzdłuż brzegu,zanurzony po szyję w wodzie. Jedyny problem jak na razie to ciągłe popiskiwanie lub szczekanie,gdy znikam mu z oczu...cięzko np wziąć prysznic, bo on w tym czasie co 10s szczeka ;-) ale nad tym popracujemy.
Głównym celem na przyszłość najbliższą będą badania,określenie stanu zdrowia -trochę ząbki ma brzydkie,guzek wymaga by go dr obejrzał no i miał w badaniach ze stycznia podwyższoną lipazę. Na razie je rc gastrointestinal low fat, gdyż moje psy jedzą tą karmę i mam wrażenie,że od tego czasu trawienie mu się wyregulowało i wróciło do normy.
:-D


Dziękujemy za dołączenie i relację od siebie :mrgreen: Nie wiem jak ją przeoczyłam wcześniej.
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1197
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2023-07-22, 20:50   

Masterek jest po kolejnych badaniach, otrzymaliśmy też jego wyniki. Będziemy rozważać wycięcie guza, który znajduje się nad odbytem, ponieważ zdaniem weterynarza może on w przyszłości powodować problemy. Drugi guz, pod odbytem, reaguje na leczenie więc nie ma potrzeby, aby go usuwać. Master będzie miał regularnie badaną tarczycę, ponieważ wyniki utrzymują się blisko granicy, ale na ten moment nie wymagają włączenia leków.
Przy następnej wizycie wykonane zostanie USG.

Tymczasem zobaczcie jak ten senior wspaniale się prezentuje :-)

IMG_20230722_180507_resize_86.jpg
Plik ściągnięto 908 raz(y) 63.02 KB

IMG_20230722_204344_resize_64.jpg
Plik ściągnięto 908 raz(y) 61.22 KB

IMG_20230722_204350_resize_20.jpg
Plik ściągnięto 908 raz(y) 53.07 KB

IMG_20230722_180504_resize_82.jpg
Plik ściągnięto 908 raz(y) 50.56 KB

_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1197
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2023-08-27, 18:53   

U Mastera nadal wszystko w porządku, nasz piękny senior czuje się dobrze, chociaż napędził ostatnio stracha swojej opiekunce, kiedy odmówił zjedzenia kolacji. Na drugi dzień miał już odwiedzić weterynarza, ale na szczęście noc minęła spokojnie a rano śniadanie zjadł już zupełnie normalnie.
Cieszy nas czujność pani Doroty, która reaguje na najmniejsze symptomy odbiegające od normy. Mamy jednak nadzieję, że Master nie będzie już fundował jej takich stresów. :)
Póki co odłożona została kolejna wizyta z uwagi na falę upałów i konieczność jazdy autem. Jak temperatura nieco spadnie to ustalimy termin.
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Salwek11 

Wiek: 26
Dołączył: 17 Lut 2022
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-29, 11:20   

Dobrze, że Master ma tak troskliwą opiekunkę
https://remonty3m.pl/
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1197
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2023-09-01, 21:02   

Zdecydowanie każdy psiak zasługuje na taką opiekę jaką mają nasze fundacyjne złotka w domach tymczasowych i stałych.

Dostaliśmy kilka zdjęć Mastera i jego towarzyszy, które udało się zrobić Pani Dorocie mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Jest kim się zachwycać :)

IMG_20230827_185510_resize_85.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 204.51 KB

IMG_20230827_185428_resize_16.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 192.08 KB

IMG_20230827_185452_resize_27.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 232.74 KB

IMG_20230827_185526_resize_48.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 169.12 KB

IMG_20230827_185523_resize_47.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 180.35 KB

_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1197
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2023-10-21, 16:57   

Nadszedł dzień, w którym Master zmienił status tymczasowicza na adopciaka :serce: Na szczęście jednak nie zmienił domu, bo pani Dorota zakochała się w naszym uroczym psim seniorze i nie wyobrażała sobie już swojego życia bez jego obecności.
Cieszymy się, że Master tak wspaniale trafił i mamy nadzieję, że jeszcze długo będzie cieszył się szczęśliwym i zdrowym życiem w towarzystwie rezydentów. :-D
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant