Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
AZI - 98
Autor Wiadomość
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-02-22, 20:04   AZI - 98

W dniu dzisiejszym trafiła pod naszą opiekę sunia Azi :-) Przez najbliższe dni będzie u Krzysztofa a później trafi na DT do Moniki z Siedlec :mrgreen:
Krzysztofie wielkie dzięki za natychmiastową pomoc przy odbiorze suni i w najbliższych dniach :) :) :)
 
 
Krzysztof z Bia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-02-22, 22:18   

Rzeczywiście, spadła na mnie dosyć niespodziewanie :)
Azi jest bardzo drobna i dodatkowo wychudzona. Waży tylko 17 kg (powinna ok. 30) Nie reaguje też na swoje imię (o ile to rzeczywiście jej imię ;) ). Jest jednak otwarta, przyjazna i bardzo ruchliwa. Nie sprawia wrażenia bitego psa, jest tylko bardzo wygłodzona. Rzuca się łapczywie na jedzenie w misce, ale dodatkowo jest wręcz bezczelna i nachalna, próbując dobrać się do jakiegokolwiek jedzenia na stole. Wygląda to tak, jakby żywiła się głównie tym, co ukradnie człowiekowi z talerza. Nie wykazuje jednak żadnej agresji, spychana po prostu dalej wyciąga szyję lub zakrada się z innej strony.
Zaakceptowała koc, który dostała, jako swoje legowisko i natychmiast zaczęła przenosić tam zabawki Piegusa. Nie doszło jeszcze do żadnych scysji, ale Azi sprawia wrażenie dbającej, albo i walczącej o zasoby. W czym nie ma nic dziwnego - jej historia to prawdopodobnie pasmo głodu i niedostatku wszystkiego.
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-02-22, 22:32   

No to prawda - przyjęcie dzisiaj Azi pod opiekę fundacji to chyba najszybsza akcja pod słońcem :-) Musieliśmy zorganizować wszystko naprawdę bardzo szybko aby odebrać niunie - w tym samym czasie było odbieranych z pseudo kilkanaście psów innych ras ...
A teraz mam nadzieję, że sunia będzie już miała zupełnie inne życie :) i zapomni o poprzednim!
 
 
monika5s 


Wiek: 56
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 469
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-02-22, 23:00   

Gratuluję Wam szybkiej i udanej akcji zabrania sunieczki pod Waszą opiekę :pies:
Krzysiu w wolnej chwili zrób jakąś fotkę Azi :fotka:
_________________
Monika, Gucio, Jessi, Buggy i Sisi
 
 
Jolanta 


Wiek: 66
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 187
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-02-23, 08:35   

Dziękuję Wam, kochani bardzo serdecznie za ekspresową decyzję i pomoc suni :)
_________________
Pozdrawiamy - Jolanta i Czterołapy
Sarinka... [*] za TM 15.04.2011.
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-02-23, 10:47   

:)
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-25, 21:03   

Odwiedziłam dzisiaj Monikę i poznałam osobiście Azi, sunia jest bardzo drobniutka, do tego przeraźliwie chuda, same kości i skóra,ale nie brakuje jej siły do zabawy.Jest bardzo pogodna i pozytywnie nastawiona do człowieka i inne psy.
Więcej na jej temat napisze Monia a ja wklejam fotki drobinki.

_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-02-25, 21:32   

Ależ piękne portreciki:) Niunia sliczna :)
 
 
Agata_Emi_Lili 

Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Fundacja AUREA
Wysłany: 2012-02-25, 21:39   

W jaki sposób został określony wiek suni? Na oko, czy data urodzenia jest gdzieś udokumentowana? Pytam, bo sunia ma siwiznę na pysku (generalnie wygląda na nieco starszą), co nawet w przypadku psa po przejściach jest dość mało prawdopodobne w tym wieku (3,5 roku).
A jak wiadomo, wiek psa determinuje różne rzeczy, takie jak: karmienie, aktywność ruchowa, badania jakie należy wykonać, dobór odpowiedniego DS, itp.
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-25, 21:44   

No i teraz ja....podróż szybko i bez problemów za to schody zaczęły się przy wejściu do bloku. Azi zaparła się i musiałam wstawić ją na klatkę schodową. Śmierdziała więc wykąpałam ją ale cały brudek od razu nie zmył się....hhmmmm....smrodek też :-/ Trochę ją wyczesałam, trochę wyciełam dredów koło uszu. Maksiu zaakceptował nowego przybysza, pozwolił jej obwąchać kąty a nawet napić się ze swojej michy. Ola zrobiła suni prowizoryczne miski bo u nas tylko dwie. Szelki można założyć bez problemów, podobnie jak zobaczyć uszy, brzuch czy zęby. Na spacer schodziła po schodach ostrożnie. Na dworku chodziła obok Maksia a Maksio oglądał się czy idę.
NIE CIĄGNIE NA SMYCZY!!!!!!!! :mrgreen: Ładnie idzie jakby taki spacer był rutyną. W domu jest gorzej. Zesikała się w kuchni, zrobiła kupę w pokoju dzieciaków....więc tu jeszcze sporo pracy. Skacze na szafki w kuchni, rzuca się na jedzenie, niemal wyrywa z rąk. Kiedy otworzyłam zamrażalnik wsadziła łeb i ......gwizdnęła mi paczkę mrożonych warzyw :evil: . Ale można wszystko odebrać - nawet michę z jedzeniem. Sutki ma wyciągnięte czyli miała często młode. Mało tego Maksio zaczepia Azi do zabawy a ona zbereźna nadstawia tyłek. I tu nie wiem co robić. Mak to olewa ten znak ale inny pies...hmmm....skorzysta z zaproszenia.
teraz śpi na chodniku w przedpokoju - tym samym co Maksio go podjada. Jest słodka. Norbert zauważył, że cały czas macha ogonem. Ufna do ludzi, chętnie podchodzi na mizianko i .....dzieci bardzo dobrze toleruje - nawet te małe - mam na myśli 6 letniego Szymona. I to na razie tyle, rano muszę wstać - pewnie brygada obudzi mnie bladym świtem . Wielkie dzięki dla Agi za foty i kilka słów wsparcia :-D .
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-02-25, 21:44   

Mamy podaną datę urodzenia i książeczkę. Również sunia od razu była u weta.
Ale gdzie ta siwizna? Ja specjalnie przyglądałam się zdjęciom i nie widzę. Moniczko, Agusiu- Wy na żywo widzicie Azi- ma siwy pyszczek?
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-25, 22:49   

Ma jasne futerko dookoła jak okularki. Ale patrzyłam zęby to nie wyglądają na stare, więc to bardziej prawdopodobne, że ma ok 4 lat a nie więcej. Nie ma za dużo kamienia nawet.
Krzysztof nie miał książeczki, podobno do 2009 dokumentacja jeszcze była prowadzona potem to już śmiech na sali.
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-25, 22:54   

Na zdjęciach miała jeszcze mokre futerko, teraz jest bardzo puszysta. Reaguje na koty - miałczał w telewizji od razu się zerwała i biegała dookoła. Maks to ma w nosie, leży przy oknie. Wyczyściłam jej uszy i wpuściłam olej parafinowy do czyszczenia specjalny. Nie widzę stanu zapalnego ale....jestem tylko laborantem więc tu wet musi... :-D
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Agata_Emi_Lili 

Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Fundacja AUREA
Wysłany: 2012-02-25, 23:03   

Barbara napisał/a:
Mamy podaną datę urodzenia i książeczkę. Również sunia od razu była u weta.


Moniś i Shaggy napisał/a:
Krzysztof nie miał książeczki, podobno do 2009 dokumentacja jeszcze była prowadzona potem to już śmiech na sali.

Nie wiem już czy jest książeczka czy nie, ale zakładając, że jest, to czy data urodzenia jest podana w tej książeczce? Czy jest to książeczka zabrana razem z sunią z pseudo? Skoro była w niej prowadzona dokumentacja do 2009, to wiadomo też od kiedy?
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-25, 23:08   

W tej kwestii to Krzysztof ma szczegółowsze informacje, gdzie są te dokumenty, co tam jest itp ja u weta założę nową bo nie mam innego wyjścia, chyba, że.....jakoś dostanę te książeczkę :-? na dniach.
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-25, 23:27   

Książeczka zdrowia jest, po prostu dziewczyna, która organizowała akcję zabrania wszystkich psów (sztuk 18) z tej pseudo hodowli, najpierw chciała zabrać jak najszybciej psy i zawieść do weta. Później udało jej się jednak porozmawiać z hodowczynią i otrzymać część książeczek zdrowia. W tym czasie sunia była już w drodze do weterynarza z innym opiekunem a książeczka zdrowia została. Dziewczyna obiecała ją przesłać na wskazany adres, książeczce był zapis, że sunia urodziła się 25 lipca 2008 roku.
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-26, 09:48   

No i w efekcie końcowym wczoraj późno poszłam spać a dziś bladym świtem powitała mnie ......kupa w kuchni :evil: Przecieram te miejsca mocno pachnącym płynem ale...I Azi upodobała sobie też miejsce do sikania na kocyku Maksia- on cierpliwie to znosi. Co do jedzenia to tragedia :-( rzuca się na wszystko, wyjeła Szymonowi z rąk paczkę chipsów - szybko jej zabrał w końcu płacił za to z kieszonkowego. Łapczywie nawet pije a potem chodzi i beka co oznacza, że nałykała się powietrza. Ma dość spore problemy z ekscytacją, ciężko to opanować. Rano na spacerku kroczyła dumnie ....środkiem chodnika, więc ja szłam po trawniku, ale chodzi ładnie, słucha się nie leci do innych psów jak Maks i ładnie weszła do bloku :-D
Jasne okularki wokół oczu to taka uroda, na grzbiecie jest ciemniejsza - a na piersi jaśniejsza i trochę wygląda jakby miała balejaż - nawet to ładne może też taki sobie zrobie ;-) Lubi nosić coś w pysku więc dostała część nadgryzionych pluszaków Maksia.
teraz ładnie leży, Maks też.
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Agata_Emi_Lili 

Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Fundacja AUREA
Wysłany: 2012-02-26, 10:34   

Przy założeniu, że nie było pomyłki przy przekazywaniu informacji o dacie urodzenia oraz przy założeniu, że to jej książeczka zdrowia (wiarygodność pseudohodowcy jest wątpliwa z założenia), trzeba przyznać, że sunia wyjątkowo wcześnie posiwiała.
Życzę jej znalezienia wspaniałego domu.
  
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2012-02-26, 10:46   

Z pewnością taki też niuni znajdziemy !
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-26, 11:36   

Na zdjęciach nie widać ale ona ma taką maść z przodu jest jaśniejsza, na piersi spod ciemniejszego futerka wystaje jasne- białe, tylne łapki też ma jasne na dole i na pysku ma fajne okularki. Zauważyłam, że na ekscytację do żarcia działa dotyk - relaksuje się, czyli to kwestia treningu i będzie bardzo zrównoważoną sunią.
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-26, 11:39   

A na razie lecimy na dłuższy spacerek, aha te super szelki w Niemczech kosztują 39 E duży rozmiar mniejszy 29 czyli taniej niż tu.
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-26, 22:06   

Muszę pochwalić sunię :mrgreen: na dwóch spacerkach po południu zrobiła siku! I wiem gdzie leży problem - Maks obwąchuje niemalże cały trawnik a Azi nie wącha. Jak nie wącha to się nie załatwia więc po południu łaziłam z nią po trawnikach, zaczeła wąchać i proszę. Tylko patrzeć jak przestanie robić w domu. Z żarciem trochę gorzej. Zjadła mi naleśniki z talerza - chyba ze 4 :evil: To było w ramach samoobsługi. Na kuchennym blacie nic więc nie zostaje :-/ Ola zrobiła filmik ze spacerku to wrzuci jutro.
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Hania Toffi i Maja 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-02-26, 23:23   

No takie dobre rzeczy na blacie i Ty się dziwisz??? :-D Mój Toffi nigdy nic mi nie ukradł, a jak trafiła do mnie Maja miałam ten sam problem-od czasu nastania złodziejki blaty czyściutkie, nic na wierzchu nie zostaje :-D Cała rodzina nauczyła się sprzątać po sobie.
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-27, 19:44   

_________________
Moniś i Maksio
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-02-27, 19:46   

_________________
Moniś i Maksio
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant