Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ROSA ma juz dom we Wrocławiu - 577
Autor Wiadomość
Kasia i Furias 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Sty 2018
Posty: 1819
Skąd: Łódź

Wysłany: 2019-08-03, 09:20   ROSA ma juz dom we Wrocławiu - 577

W ten słoneczny weekend do grona Warciaków dołączyła piękna suczka, o wielkim psim sercu - Rosa. Dziewczyna błąkała się, niewiadomo jak długo, po wsi pod Krakowem, skąd została przewieziona do schroniska w Bolesławiu, a teraz powierzona pod opiekę nam. Dziękujemy schronisku za zaufanie i obiecujemy znaleźć dla niej najlepszy dom:)

O Rosie wiemy, że jest bardzo przyjazna i otwarta na inne psy. Nie przepada za kotami, ale w swoim DT będzie miała świetną okazję, aby się przekonać, że nie są takie złe;) Sunia zamieszkała u niezawodnej Agi w Łuczycach i tam będzie czekać na swój nowy dom.

  
 
 
Agnieszka-Daisy 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 44
Dołączyła: 14 Kwi 2017
Posty: 54
Skąd: Łuczyce
Wysłany: 2019-08-03, 14:23   

Witajcie,

Rosa jest u mnie od wczoraj. Przyjechala kolo poludnia. Jej wyglad pozostawial wiele do zyczenia, bo byla bardzo brudna i cuchnaca. No niestety....Jednak szybko pozwolila sie oplukac wezem ogrodowym z najgorszego brudu. Wieczorem bylismy u weta, wszystkie zabiegi zniosla z anielska cierpliwoscia. Noc minela bardzo spokojnie. To urocza dziewczyna, w ktorej drzemie szczeniak chcacy sie bawic, ale jednoczesnie spokojny, zrownowazony pies. Szybko sie przyzywczaja. Do domu weszla jak do siebie, wiec mysle,ze napewno byla psem domowym. Moze ktos ja porzucil z powodu ciazy? Nie wiemy...W schronisku przeprowadzono zabieg sterylizacji aborcyjnej.
Czekamy na wyniki badan krwi, ktore powinny byc dzisiaj. Rosa bardzo lgnie do czlowieka. Mimo ledwo 24h szuka kontaktu, przywoluje sie ladnie i mizianko zawsze docenia. Lubi jesc, ale gdy slyszy NIE lub NIE WOLNO to slucha grzecznie. Kota pogonila :) ale to jego wina, skoro uciekal :)
W Perrusiu sie zakochala, ale zarowno za nimm jak i za Daisy podaza jak za swoim stadkiem.
Wlasnie pojechala do salonu mojej kolezanki na kapiel, bo bylo to absolutnie niezbedne :D Kazdego nowego czlowieka wita bardzo przyjaznie.
Kasia pewnie wrzuci Wam pozniej "troche" fotek, bo conieco udalo mi sie porobic .

Pozdrawiamy cieplo!
_________________
Agnieszka- Daisy i Perro
 
 
Kasia i Furias 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Sty 2018
Posty: 1819
Skąd: Łódź

Wysłany: 2019-08-04, 07:58   

Rosa już wykąpana i pachnąca:



A tutaj jeszcze przed pobytem w spa:


 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-06, 10:35   

Witamy w gronie Warciaków :) mam nadzieję, że szybko znajdziesz swój ukochany dom. Ciesze się, że Rosa już od pierwszego momentu jest taka bezproblemowa i grzeczna. :lol: :lol:
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14736
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-08-06, 11:33   

Witaj Rosa :serce: cieszę się, że już nie widzimy Ciebie za kratami schroniska!
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Agnieszka-Daisy 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 44
Dołączyła: 14 Kwi 2017
Posty: 54
Skąd: Łuczyce
Wysłany: 2019-08-07, 13:09   

Witajcie,

Roska rozkreca sie z kazdym dniem i ciagle pokazuje,jaka jest cudowna. Wczoraj wyjatkowo musialam byc w Krakowie na kilka godzin. Bez problemu zostaje sama, niczego nie niszczy, zachowuje czystosc. Ostatnio poznala moja siostrzenice i od razu podbiegla, usiadla i...MIZIAJ! Brzucho do gory i zadowolona z zycia :) Nastepnego dnia przyjechali moi przyjaciele ze swoja corka i znow to samo. Laknie pieszczot i zabawy. Pies wreszcie zyje....nie za kratami. Morfologia jest ok. Tarczyca troche zanizona,ale za 2 msc trzeba zrobic kontrole. Grzecznie czeka na swoja miche, usmiecha sie z wdziecznoscia.....cudowna po prostu. Tylko kot to jeszcze wrog nr 1 :lol:

Pozdrawiamy,
_________________
Agnieszka- Daisy i Perro
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14736
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-08-07, 13:20   

Super, dzięki Aga za wpis.
Trzymałam mocno kciuki za Rosę, super, że udało jej się pomóc :)
Na pewno niunia odwdzięcza się tak mocno, jak umie :)
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Agnieszka-Daisy 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 44
Dołączyła: 14 Kwi 2017
Posty: 54
Skąd: Łuczyce
Wysłany: 2019-08-12, 12:48   

Hejka,

Chwile nas nie bylo,ale u nas intensywnie. Rosa...jest przecudna, potrafi sie dostosowac do kazdej rutyny. Kot-nadal wrog nr 1 :D niestety, ale poza tym to kochana sunia. Wczoraj miala lekka biegunke, ale dzis juz wszystko ok. Nie broni zasobow, wszystkie zabiegi pielegnacyjne sa ok. Lgnie do czlowieka i kazdy nowy znajomy to potencjalne mizianko. Do kazdego podbiega radosnie i czeka na pieszczoty :)
Widac, ze za tym tesknila. Po groomingu jest ciagle taka mieciutka i pachnaca, ze wszyscy sie nia zachwycaja...taka pluszowa misia <3
Mam nadzieje,ze szybko znajdzie wymarzony domek, bo w pelni na to zasluguje.

Pozdrawiamy,
_________________
Agnieszka- Daisy i Perro
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1359
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2019-08-12, 13:02   

Rosa ma coś niesamowitego w oczach, można się zakochać. Ale aż nie do uwierzenia, że to tak całkowicie bezproblemowy pies :D A czy z nieznanymi sobie psami (na spacerach) też ma takie pozytywne podejście do wszystkich?
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Agnieszka-Daisy 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 44
Dołączyła: 14 Kwi 2017
Posty: 54
Skąd: Łuczyce
Wysłany: 2019-08-12, 13:33   

U nas na spacerach niestety raczej poznaje burki zza ogrodzenia,a te wszystkie szczekaja, wiec Rosa odchodzi. Spokojnie daje sie odwolac. Natomiast, gdy poznaje nowe psy u nas, to nie ma problemu. To naprawde pies bezproblemowy i tu chyba pytanie znow powstalo z przekonania, ze duzy pies schroniskowy...musi miec traume? Ona jej nie ma...albo napewno nie pokazuje. Poznala juz dorosle psy (samce i sunie), a nawet szczeniaka. Przywitanie jest spokojne. Juz nawet w schronisku otrzymalam wiadomosc,ze tam rowniez nie miala problemu z innymi psami. Tylko kot....to wyzwanie
_________________
Agnieszka- Daisy i Perro
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1359
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2019-08-12, 13:38   

Ojej, nie, nie chodziło mi o traumę tylko raczej o fakt, że zwykle jest tak, że psy które trafiają z nieznanych warunków do fundacji jednak sprawiają jakieś drobne problemy wychowawcze ;) na różnym polu. Ale to fantastycznie jeśli z Rosą tak nie jest, można przypuszczać, że szybko znajdzie dom na stałe, o takim psie się marzy :)
(A pytanie padło z czystej ciekawości, bo gdyby udało nam się starać o łapkę tej damy to chciałabym wiedzieć jak może zareagować na nasze stadko i psy znajomych i rodziny, z którymi często się widujemy :) )
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Agnieszka-Daisy 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 44
Dołączyła: 14 Kwi 2017
Posty: 54
Skąd: Łuczyce
Wysłany: 2019-08-12, 13:45   

Alez mnie tez absolutnie nie chodzilo o cos negatywnego. Dziewczyna jest naprawde wyjatkowa. Przyznam,ze przypomina mi Samuela, ktory tez kiedys byl u mnie na dt. Pies idealny,az trudno bylo uwierzyc. Przykre jest to,ze takie cuda blakaja sie po ziemi porzucone....Ja sama jestem czasem zdziwiona,ze Roska tak ladnie sie odwoluje, ale ona jest pieknie skoncentrowana na czlowieku, bo pragnie uwagi i milosci i to chyba ja motywuje najbardziej <3
_________________
Agnieszka- Daisy i Perro
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1359
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2019-08-12, 14:00   

Strasznie przykro.. ale dobrze, że można chociaż część takich psich losów odmienić.
Widocznie psina czuje, że warto się trzymać dobrego człowieka. U nas tak było z sunią w typie berneńczyka, natychmiast reagowała na przywołanie i można było z nią wszędzie pójść a dla niej człowiek był najważniejszy. To tylko dowodzi jak bardzo te psy były pozbawione kontaktu z człowiekiem. Serducho się kraje.. Fundacja robi kawał wspaniałej roboty :)
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Agnieszka-Daisy 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 44
Dołączyła: 14 Kwi 2017
Posty: 54
Skąd: Łuczyce
Wysłany: 2019-08-12, 14:03   

Jestem dt dla Warty Goldena od 2 lat i nigdy nie zalowalam. Robia kawal dobrej roboty i dzieki nim takie wlasnie cudne psiaki...maja szanse!
_________________
Agnieszka- Daisy i Perro
 
 
Kasia i Furias 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Sty 2018
Posty: 1819
Skąd: Łódź

Wysłany: 2019-08-12, 19:17   

Widać, że Rosa dobrze się czuje w towarzystwie innych psów;)

 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-12, 19:56   

Cudny, szczęśliwy pies. Dziękujemy. :brawo:
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1359
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2019-08-13, 10:50   

Ale z niej jest misiek :mrgreen: No naprawdę wygląda na szczęśliwą, pofarciło się dziewczynie :)
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Kasia i Furias 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Sty 2018
Posty: 1819
Skąd: Łódź

Wysłany: 2019-08-24, 09:11   

Mamy dobrą wiadomość. Nasza śliczna Rosa została adoptowana przez panią Justynę i jej rodzinę;) Rozpocznie nowe życie w Bogatynii, gdzie będzie miała mniejszego od siebie towarzysza zabaw :lol:

Gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14736
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-08-26, 11:51   

Gratulujemy i czekamy na wpisy z nowego domu.
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-26, 12:08   

Gratulacje :) jak Rosa czuła się po przyjeździe do nowego domu? stresik? Czy od razu jak u siebie :D ?
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Justyna i Rosa 

Wiek: 41
Dołączyła: 26 Sie 2019
Posty: 9
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 2019-08-26, 12:49   

Roska jest już w nowym domu. Droga długa i ciężka dla nas wszystkich, z małymi przygodami ale wininy za to nowa sytuację, stres. Pierwsza noc też nie spokojna. Dziś już było okej, przespała cała noc spokojnie. Skubana potrafi otwierać drzwi sama więc po wypuszczeniu na ogród w mig pojawia się spowrotem w domu. Uczymy się siebie nawzajem.
_________________
Justyna
 
 
Justyna i Rosa 

Wiek: 41
Dołączyła: 26 Sie 2019
Posty: 9
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 2019-08-26, 13:09   

W czasie drogi
_________________
Justyna
 
 
Marzena, Jarek i Ozzy 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Kwi 2017
Posty: 40
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 2019-08-26, 13:26   

Cieszymy się bardzo, że Rosa jest już w nowym domu :) Początki zazwyczaj są trudne dla obu stron ... trzymamy za was kciuki i za szybką aklimatyzację panienki w nowym miejscu ;)
_________________
Pozdrawiają Marzena, Jarek oraz Solo z Ozzim
 
 
Justyna i Rosa 

Wiek: 41
Dołączyła: 26 Sie 2019
Posty: 9
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 2019-08-28, 22:01   

Poznajemy się cały czas. Dziś wujek który ma 2 goldeny nas odwiedził, że pozbawił się ze mną, przyniósł pyszne smaczki.
_________________
Justyna
 
 
Justyna i Rosa 

Wiek: 41
Dołączyła: 26 Sie 2019
Posty: 9
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 2019-08-28, 22:04   

😁
_________________
Justyna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant