Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NEL - 315
Autor Wiadomość
Asia i Bella 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 53
Dołączyła: 25 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: Dziwnów
Wysłany: 2016-06-30, 22:53   

Tak korzystaliśmy z komórek od doktora Kemilewa. Komórki Luna dostała w poleconym przez dr Kemilewa gabinecie w Szczecinie, dostała je w narkozie - dostawowo i dożylnie. W sumie preparat został podany do pięciu stawów. Oba biodrowe, oba kolanowe w tylnych łapach i jeden skokowy, ponieważ miała jakiś stary uraz z "poprzedniego życia".Miałam wiele wątpliwości , męczyłam doktora Kemilewa telefonami z tysiącem pytań. Zresztą nie tylko doktora zamęczałam moimi wątpliwościami. O komórkach nie będę tu opowiadać, mogę podać Ci na PW nr tel. do doktora, on wszystko wszystkim cierpliwie po /jak trzeba ;) / kilka razy tłumaczy. Luna była "jak nowa" 2 dni po zabiegu. Przed zabiegiem ciężko się podnosiła, czasem nie chciała wejść po schodach, utykała i często była smutna. Doktor uprzedzał nas, że to może nie zadziałać. W cenie jest też tzw. dolewka, czyli drugie podanie, takie przypominające. Nie wiem co jeszcze chciałabyś wiedzieć. Pytaj, jak będę umiała to odpowiem ;-)
_________________
Asia&Bella&Luna
 
 
Małgosia i Nel 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Paź 2015
Posty: 66
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-06-30, 23:13   

Dziękuję Wam bardzo.

Co do komórek to własnie obawiam się tego co napisała Warna, że nie zadziałają, a z tego co się orientuje podanie jest kosztowne (około 2 tysięcy). Wydaje mi się, że PIN w tym przypadku może mieć lepszy rezultat.

Myślę, że na komórki mogłabym się zdecydować zawsze później jeszcze.
_________________
Pozdrawiam,
Małgosia

Nel <*> 2009 - 28 listopad 2015 - 21 wrzesień 2016 - Moje Serce, Moje Szczęscie
 
 
Małgosia i Nel 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Paź 2015
Posty: 66
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-07-21, 18:07   

Kochani!

Dziękuję Wam za wszystkie wiadomości :)

Myślałam o komórkach bo przezywaliśmy na prawdę duży kryzys z powodu problemów z poruszaniem się Neli, a wszelkie zabiegi były wykluczone ze względu na zbyt dużą wagę. Nela pomimo tego, że jadła według zaleceń, a nawet mniej ciągle tyła osiągając graniczną wage 39,700 !

Co gorsza Nela przestała chodzić, nie chciała w ogóle wstawać, nie reagowała na sygnały, można było przejśc koło jej głowy gdy leżała a ta nawet nie reagowała. Była ospała i apatyczna. Wyglądało to jak depresja. Zaczeła nam się robić opuchlizna zastoinowa na chorej łapie, kiedy z niej zeszliśmy pojawiła się w łapie zdrowej. Dostawała leki oraz masowaliśmy łapy, ale to pomagało na krótko.

Okazało się, że zrobiliśmy badania we wszystkie możliwe kierunki ... tylko nie na tarczycę!
Oprócz stweirdzonej dysplazji lewego biodra oraz naderwanego więzadła mamy również niedoczynność tarczycy.

O ironio!

Niedoczynność ma moja babcia, moja mama, teraz mój pies i może się okazać w przyszłym tygodniu, ze prawdopodobnie równiez ja. Nela zachowała rodzinną tradycję i faszerujemy ja rano i wieczorem tabletami Forhyron 400. Niestety jest on dość drogi.

Podobno możemy spokojnie przejść na Euthyrox lub Letrox. Jest on duzo tańszy tym bardziej, ze moja babcia i mama go biorą więc miałybyśmy i recepty i tak naprawdę kosztowałby nas grosze w porównaniu do Forhyronu.

Czy sami stosujecie ludzkie zamienniki u swoich Złotek? Jakie macie podejście do tego typu leczenia?

Jak Nela wygląda i zachowuje się teraz?

3 tabletki sprawiły, że to nie ten sam pies. Zaczęła próbować wstawać i chodzić i przede wszystkim interesowac się światem! Po tygodniu schudliśmy kilogram, a aktualnie ważymy już 36,400 !! Ma zauważalne problemy przy podnoszeniu sie, również nie ustoi w jednym miejscu przez dłuższy czas, ale chodzi co raz dalej, lekko podbieguje i dzisiaj sama chciała wsiadać do samochodu! Musiałam podsadzić dupkę. W porównaniu z tym co było, kiedy musiałam ją podnościć i wsadzać do auta ( prawie 40 kilo) z tym co było dzisiaj jest dla nas na prawdę bardzo dużym osiągnięciem.

Mam nadzieję, że teraz będzie z górki. Zostalo nam jeszcze około 3/4 kilogramów do schudnięcia. Zdecydujemy się na resekcję by stworzyć staw rzekomy i zapobiec zwichnięciom. A po zabiegu jak Nelunia dojdzie trochę do siebie prawdopodobnie zdecydujemy się na komórki by wspomóc stawy oraz naderwane wiązadło.

Czujemy się o wiele lepiej, przede wszystkim psychicznie bo dużo problemów nam się wyprostowało, a w szczególności w przypadku leczenia Neluchy.

Trzymajcie kciuki !!

Pozdrawiamy,
Malgosia z rodzinką, Nelunia i koteły :)
_________________
Pozdrawiam,
Małgosia

Nel <*> 2009 - 28 listopad 2015 - 21 wrzesień 2016 - Moje Serce, Moje Szczęscie
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-29, 09:44   

Jejkuś ale się porobiło...
No widzisz, tarczyca... myślę, spokojnie możesz przejść na Euthyrox, znam mnóstwo psiaków, które biorą ten lek, ale oczywiście lepiej to uzgodnić z lekarzem.

Teraz sunia na pewno schudnie, a i wtedy leczenie przyniesie lepsze efekty :)
3mamy kciuki!
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-07-29, 11:00   

Waniliowa Paula napisał/a:
Euthyrox


my też go stosujemy na niedoczynność tarczycy i poziom się ustabilizował :)
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
Magda i Nika 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 23 Gru 2012
Posty: 1165
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-07-29, 11:49   

Euthyrox i Forthyron to jest ten sam lek, po przeliczeniu dawki i najlepiej konsultacji z weterynarzem mysle, ze spokojnie bedziecie mogli stosowac ludzki zamiennik.
 
 
Małgosia i Nel 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Paź 2015
Posty: 66
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-09-21, 21:01   

Czasami życie wcale nie układa się tak jakbyśmy chcieli.

Bez względu na nasze zamiary, plany i marzenia. Czasami pozostaje nam pogodzić się z tym co na nas czeka, pomimo tego, że nie zawsze są to rzeczy na które czekamy, i nie zawsze są to rzeczy dobre.

My również musieliśmy pogodzić się z tym co nadciąga nieuchronnie. Pogodzić się z myślą, ze tak na prawdę już nic nie możemy zrobić... Że ja nie mogę nic zrobić, nie mogę pomóc, że żadne pieniądze, błagania ani modlitwy nie pomogą...

Moje serce zatrzymało się dzisiaj o 16.10.

Moje słońce, mój Goldeni Skarb, moja najukochańsza Nel - tak cudownie uratowana z pseudohodowli, dla której poświęciłabym wszystko, odeszła dzisiaj za Tęczowy Most. Zostawiła mnie samą ... z bólem i cierpieniem, ale ja wiem, że podjęłam właściwą decyzję bo ten ból i cierpienie zostało ze mną po to, żeby ona już go nie czuła.

Od pierwszej połowy sierpnia podejrzewaliśmy nowotwór kości, a ostatnie prześwietlenia tylko potwierdziły pogarszający się stan.

Nelu - Kocham Cię najmocniej na świecie. Bardzo tęsknię Skarbie ...



Paula dziękuję za wszystko, dziękuję za Nelę.





_________________
Pozdrawiam,
Małgosia

Nel <*> 2009 - 28 listopad 2015 - 21 wrzesień 2016 - Moje Serce, Moje Szczęscie
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-21, 21:02   

Bardzo współczujemy i tulimy was na odległość...
spij spokojnie, Nelciu...
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-09-22, 07:53   

Bardzo nam przykryo :-( ...
Nelciu [*]
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-22, 09:12   

Kochani nie ma słów, które ukoją wasze cierpienie, jedynie czas zaleczy rany. Ogromnie wam współczuje, pamiętajcie, że macie w Fundacji wsparcie. Cieszymy się, że daliście jej tyle miłości i wynagrodziliście jej cierpienie, którego doznawała w pseudo. Trzymajcie sie mocno.
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Sylwia, Abra i Felek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 29 Lis 2015
Posty: 870
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-09-22, 10:37   

Małgosiu, tak bardzo mi przykro. Moje słowa nie ukoją Twojego cierpienia. Wiedz jednak, że wszyscy łączymy się z Tobą w bólu. :-( Moje serce krwawi z odejściem każdego psiaka. Ale nie będę ukrywać faktu, że szczególnym uczuciem darzę całą szczęśliwą siódemkę. Nel dzięki fundacji i Tobie zyskała nowe życie. Obdarzyłaś ją uczuciem, jakiego wcześniej nie zaznała. Odeszła za szybko, zbyt wcześnie... ale kochana przez cudownych ludzi. Z całego serca dziękuję Ci za to. :serce:

Nel biega teraz w zdrowiu i w szczęściu za TM. Żyje w naszych sercach.
_________________
Pozdrawiamy!
Sylwia, Karolina, Abra i Felek :)
 
 
Gizmo 


Wiek: 45
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 168
Skąd: Ząbki/Warszawa
Wysłany: 2016-09-22, 13:39   

[*] .. niech biega sobie szczęśliwie za TM
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-09-23, 14:43   

Małgosiu to najgorszy scenariusz jaki mógł napisać los...
Za mało czas ukradliśmy dla Nel, wstrętnemu losu...
... ale wierzę jednak, że Nel nie odeszłaby gdyby nie czuła spokoju, bezpieczeństwa i miłości wokół siebie... daliście jej wszystko, o czym marzyła przez te wszystkie lata w zamknięciu.

Nel, bądź szczęśliwa tam gdzie teraz jesteś [*]
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
Calineczka 


Wiek: 49
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 370
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2016-09-24, 12:08   

😰😰😰 ogromnie współczuję 😓😓😓 Neluniu biegaj szczęśliwa bez bólu za TM [*]
_________________
Ania Grzegorz i Abi
 
 
Ola, Mariusz i Lea 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 354
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-09-25, 14:34   

[*]

Ola
_________________
pozdrawiamy Ola, Mariusz
Lea [*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant