Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
IRA ma już dom w Łodzi - 550
Autor Wiadomość
rodzina Iry 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Lodz
Wysłany: 2019-01-02, 17:31   

U nas sylwester minal w miare spokojnie. Na spacerach Ira tylko sie zatrzymywala nasluchujac strzalow ktore na cale szczescie byly daleko od nas albo szczekajac. Na fajerweki w domu Ira reagowala szczekaniem i podbieganiem do okien ale z machajacycm ogonem :shock: w przerwach spala...ufff.
Nasza poorzednia sunia nie zmruzyla oka z mocno bijacym sercem i proba schowania sie w najcichsze miejsce-glowe chowala tacie pod pache...
Za to widac ze strzaly nie byly Irze obojetne mimo wszystko bo spacery znow nerwowka, ciagniecie, przeskakuwanie z prawa na lewo, nie slucha sie... :-(
_________________
Agnieszka
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-03, 12:31   

A jak z nią ćwiczycie na spacerach? i Co znaczy, że sie nie słucha? Nie reaguje na wasze przywołanie, czy w ogóle? Rozwińcie to.
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
rodzina Iry 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Lodz
Wysłany: 2019-01-08, 21:27   

Witajcie.
Na spacerach trenujemy przywolanie Iry do siebie na imie i za kazym razem jak jasnie paninka do nas przyjdzie dostaje nagrode w postaci karmy. Zdaza sie jej bardzo czesto „nie slyszec” przywolania i nas lekcewazyc bo jej sprawki sa wazniejsze i pedzi do przodu. Ira ma lepsze i gorsze dni na spacerach. W sobote w lasku spotkania z psami strasznie ja pobudzily, widac byli ze byla wylekniona, podkulala ogon, uciekala od psow, unikala konaktu, ciagnela na smyczy. Widac ze ma z tym jakis problem. Chcialabym jej pewnosc siebie jakos wzmocnic. Macie pomysl jak? Nie zawsze bo sa takie psy z ktorymi bardzo chcialaby die bawic ;-) Za to w niedziele spacer marzenie. Ira trzymala sie blisko mnie, nawet calej smyczy nie rozwinela, super reagowala na swoje imie, komende stoj czy czekaj, sprawdzala gdzie jestem :lol: W domu pies wyciszony, sama sie bawila zabawka, spala po spacerach, nie skakala.
Ira to pies bardzo bystry. Szybko sie uczy. Wczoraj znow bylo szkolenie i uczylismy sie komendy czekaj i przy nodze. Ira chwycila wszystko w lot. Teraz sami trenujemy w domu i na spacerach. Bylam w szoku jak przyjechalam do taty po szkoleniu i na spacesze zawolalam noga Ira i sunia pieknie zareagowala. To wspaniala mloda bystra chetna do nauki psinka. Do tej pory po prostu zaniedbana. Dzis tata mowil ze spacer juz duzo latwiejszy i Ira tez pieknie wykonywala cwiczenia :lol:
Ira to mloda sunia i czasami jej sie nudziw domu bede wdzieczna za podpowiedz jakis zabaw ktore by ja zmeczyly :mrgreen:
_________________
Agnieszka
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-09, 09:41   

Agnieszka_01 napisał/a:
Ira to mloda sunia i czasami jej sie nudziw domu bede wdzieczna za podpowiedz jakis zabaw ktore by ja zmeczyly
Ja bym u niej spokojnie ćwiczyła interaktywne karmienie ;) Nanka dużo o tym już pisała, zarówno też na stronie Akademii 4 Łap, które prowadzi Kaska Bargiełowska, wrzuca mega dużo opcji na interaktywne karmienie, więc mozecie to zamienić zamiast podawać w misce, podać karme np w jakiejś fajnej formie (np. mata węchowa), gdzie dziewczyna sobie poniucha, ale i poje :)
Wklejam link do Akademii, zerknijcie, jak fajnie Kaśka pokazuje karmienie ;) https://www.facebook.com/Akademia4Lapy/
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Kasia i Furias 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Sty 2018
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-10, 10:23   

Kochani, przeczytajcie co Nanka doradziła Opiekunom Klary w poście z 2 stycznia br. Tam jest wszystko pięknie zobrazowane i objaśnione.
http://wartagoldena.org.p...opic.php?t=6460

Oczywiście nie trzeba Irze kupować lub szyć od razu maty węchowej. Można wykorzystać do tego celu starą poszewkę po kołdrze lub prześcieradło. Marszczymy wtedy materiał i w zakamarki wkładamy groszki karmy lub coś atrakcyjniejszego. Na początek kilka, później można kilkanaście. Niech sobie dziewczyna szuka;)
 
 
rodzina Iry 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Lodz
Wysłany: 2019-01-21, 17:56   

Witajcie.
U nas wszystko w porzadku.
Spacery coraz spokojniejsze: Ira na nich bardziej wyluzowana, pieknie reaguje na swije imie :-) przchodzi na zawolanie, mniej ciagnie. Zdarzaja sie i takie spacery gdzie trzyma sie blisko nas, trzyma sie nogi a nawet odwraca sie sprawdzajac sie czy idziemy.
Nadal problemem sa spotkania z innymi psiakami czy to malymi czy duzymi i ludzmi: ciagnie niemilosiernie i szczeka. Nic wtedy nie rzadzi, brakuje sily zeby ja utrzymac...
W domu organizujemy jej rozne zabawy wechowe lub dahemy jej zwacze zeby ja troche zajac. Znalazlam sporo z forum Klary ale Ira je blyskawicznie rozkminia :mrgreen: jeszcze chce jej zrobic mate wechowa ale to jak tata wyzdrowieje i bedzie wiecej czasu bo u nas nieprzerwanie chorobsko :-(
_________________
Agnieszka
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2019-01-21, 18:08   

Z zabaw węchowych zrobiłam osobny wątek, jest tam wszystko co u Klary + dodatkowe linki do filmów na yt
Ja polecam w taki sposób karmić Irkę dwa razy dziennie, żeby głowa pracowała jak najwięcej, moja Beza też jest psiakiem z duuuużą ilością energii i często nie kontroluje emocji, a taka forma karmienia nam ogromnie pomogła, także zachęcam do codziennego karmienia interaktywnego :) no a więcej pomysłów tutaj: https://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=6517

Odnośnie spotkań z ludźmi i psami to polecam zapisać się na newsletter PIESOLOGIA i pobrać darmowy e-book ;jak uspokoić psa?', w którym jest sporo ćwiczeń, które można robić na co dzień i nie wymagają dużej ilości czasu, a dają super efekty :) no i są tam specjalne ćwiczenia właśnie an mijanie ludzi i innych psów :)
_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
rodzina Iry 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 13
Skąd: Lodz
Wysłany: 2019-01-21, 18:29   

No wlasnie z tego postu czerpiemy inspiracje na interaktywne karnienie Iry. Widzialam u ciebie super mate tez chcialabym ja Irze zrobic moge prosic o podpowiedz?
Poczytam oczywiscie zgodnie z podpowiedzia i bedziemy trenowac.
Dziejujemy za wszelkie cenne rady
_________________
Agnieszka
 
 
Kasia i Furias 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Sty 2018
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-12, 13:33   

Ira została zaadoptowana :lol: Dziewczynę czeka jeszcze szkolenie i utrwalanie pożądanych zachowań, ale już teraz wnosi dużo radości w życie swojej nowej rodziny.

Gratulujemy!!!
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-12, 13:57   

Gratulacje i prosimy o wpisy jak sobie radzicie ;)
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-12, 13:59   




_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2019-03-12, 14:43   

Super wieści , Graulacje :lol:
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Kasia i Furias 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Sty 2018
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-30, 15:54   

Co słychać u Iry?
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-30, 15:58   

widziałam ją ostatnio na Chacie Warciaka, ale chętnie poczyta jak jej postępy i czy się wyciszła :lol: :lol:
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant