Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RUFI - 238
Autor Wiadomość
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-24, 15:39   

Czopki to distreptaze, dostaliśmy na receptę. Nie są tanie (ok. 50 złotych chyba płaciłam) ale liczy się, że skutecznie pomogły, choć efekt nie pojawił się od razu po zakończeniu kuracji. Jeszcze przez kilka dni wygryzał ale na kontroli już nic nie bło do opróżniania.

Un as z zeskrobiny nic nie wyszło Rufkowi; będziemy niedługo wybierać się na kontrole no i może spróbujemy z kąpielą w szamponie, o którym pisała Misia.

Tak, Rufi zdecydowanie nie drapie się kiedy jest w centrum uwagi a zwłaszcza kiedy wszyscy są w domu i zajmuja się nim :roll:

Pozdrawiamy!
_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Fifkowa drużyna 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 55
Dołączyła: 28 Gru 2013
Posty: 143
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-07-24, 17:03   

my z Fifulą też w temacie drapania...
Otóż Fifi ewidentnie drapie się, kiedy ma inne zdanie, kiedy nie chce odejść z miejsca, gdzie spacerujemy, kiedy uważa, że spacerujemy za krótko. Zauważyła to nasza pani ze szkoły - podczas jednych zajęć psiorek był wyjątkowo mało zaangażowany - to nietypowa sytuacja - bo uwielbia ćwiczyć i rwie sie do tego - po prostu jeżeli nie chciała wykonać jakiejś komendy na zawołanie zaczynała się drapać, po obu stronach. Dopiero, kiedy Sylwia nam powiedziała, że tak "kombinują" niektóre psy i przeprowadziłyśmy kilka eksperymentów na Fifulce - zaczęło mi się układać w całość :) Komenda - patrzyłyśmy na nią - Fifi drapała się bez końca, odwracałyśmy głowy i zajmowałyśmy się rozmową - Fifula stawała się cudownie ozdrowiała z drapania... Odwiedza mnie w pracy czasami z synem i natychmiast się drapie, bo nie chce wracać :) Goleny to mądre psy :) W lot potrafią wyłapać i emocje i zamiary opiekuna - spryciule.
_________________
Iwona, Fifka i chłopaki
 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-25, 14:01   

No czyli okazuje się, że coś w tym jest:-) Tak to zdecydowanie prawda, że nasze psiaczki są po prostu bardzo bystre :-)
Rufek kiedy wie, że źle zrobił, momentalnie robi tzw. beczkę i od jego winy zostają odpuszczone :roll:

Pozdrawiam wszystkich "drapków", Ewelina z Rufem :mrgreen:
_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-07-30, 17:56   

Pozdrawiamy Was serdecznie :)
 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 21:03   

Witajcie!

Rufi miewa się wspaniale, wczoraj świętowaliśmy 4 miesiące razem :lol:
Jest kochanym psiakiem, to wspaniałe mieć takiego członka rodziny.
W sierpniu zabraliśmy Rufka w góry a wcześniej był nad bałtykiem także atrakcji nam nie brakuje.
W tym miesiącu odstawiamy royal allergenic i zmieniamy na acane lamb & apple.
Pozdrawiamy!

I jeszcze coś dla oka :)

_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 21:05   

_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 21:09   

_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 21:10   

_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 21:11   

_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 21:26   



Rufi we wszystkim chce naśladować swoje pancie no i oczywiście chce być fit :-)
_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2014-09-15, 08:16   

wspólna gimnastyka - super :mrgreen:
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Magda i Nika 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 23 Gru 2012
Posty: 1165
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-09-15, 11:03   

Hahaha oj, znamy to :D Nika pozdrawia Rufiego, laczy sie w bolu niezrozumienia tych bezcelowych wygibasów człowieków na macie :D
 
 
Ewelina i Rufi 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-15, 12:15   

Hahah my również pozdrawiamy :) )) Rufi ostatnio wykonuje co raz częściej gimnastykę jak na zdjęciu, w ramnach zaczepki do głasków :lol:
Lubi też czasami poklikać na klawiaturze zwłaszcza kiedy ja próbuje popracować w domu :roll:
Generalnie jest małym księciem w domku i tego należy się trzymać :)
Wczoraj spacerował baaaardzo długo po parku moczydło, gdzie jego uwagę skupiły kaczki w stawie, a właściwe chleb który próbował im odebrac haha :shock:
na widok chleba, nawet tego najstarszego Rufcio po prostu dostaje małpiego rozumu echhh;)

Pozdrawiamy!
_________________
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty...

Rufi - po prostu ideał :-)

Kubuś 1998-2012 [*], prawdziwy przyjaciel zawsze odchodzi nie w porę...
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-09-16, 00:42   

Eghm... apaszka leciała do Rufcia trochę czasu, ale jak już doszła, to przynajmniej pięknie się prezentuje ;)

Ewelina i Rufi napisał/a:
jego uwagę skupiły kaczki w stawie, a właściwe chleb który próbował im odebrac haha
na widok chleba, nawet tego najstarszego Rufcio po prostu dostaje małpiego rozumu echhh;)


Taaaak, skąd ja to znam :D

A co do wspólnej gimnastyki- mój Rufcio jest świetny jako towarzysz... medytacji. Zawsze zajmuje miejsce obok mnie na kocyku, po czym osiąga stan buddy zapadając w głęboki sen. Jego fale mózgowe przestawiają moje i tym samym łatwo osiągam podobny stan ;) Chociaż... gdzie mi tam do niego- mistrza zen!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Sandra i Neli 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 24 Paź 2015
Posty: 188
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-07-20, 12:27   

Nowe wieści z domku Rufiego :)

> Dobry wieczór,
>
> Rufi już od prawie dwóch lat mieszka u mojej mamy na Śląsku, o czym oczywiście informowałam wcześniej już fundacje (bardzo się zżyli w czasie mojego dłuższego urlopu letniego i nie miałam serca zabierać go mamie), ale oczywiście widuje go i mam stałą relacje z jego życia łącznie z fotograficzną.
>
> Rufiemu w ostatnim czasie zbierał się płyn w worku osierdziowym. Lekarze zdiagnozowali guza śródpiersia. Oczywiście został od razu poddany leczeniu. Udało się zdjąć cały płyn i na tę chwilę guza w badaniach już nie widać. Rufi jest pod opieką najlepszej specjalistki z Zabrza, także jesteśmy dobrej myśli.
>
> Rufi jest kochanym i grzecznym pieskiem. Mimo wieku (9,5 lat) dalej wskakuje na sofy, łóżka i ławy ;) Jest bardzo wpatrzony w moją mame. On bardzo potrzebuje kogoś kto skupi się tylko na nim i poświęci mu czas, także przeniesienie go do mojej mamy która pracuje tylko 15 godzin w tygodniu to była naprawde dobra decyzja.
>
> Będe w najbliższy weekend u mamy to zrobie zdjęcia nowe i Pani podeśle (moja mama mi przesyla co jakiś czas ale jej telefon robi zdjęcia kiepskiej jakości…).
>
> Serdecznie pozdrawiam,
>
> Ewelina
_________________
Sandra & Neli pozdrawiają :)
 
 
Magda i Majlo 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 15 Mar 2018
Posty: 208
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-17, 16:38   

nowe wieści od Rufiego :)

"Rufi ma sie bardzo dobrze, ok. pol roku temu mial problemy zdrowotne, ale teraz wszystko jest juz OK. W grudniu bedzie mial juz 11 lat takze jak na swoj wiek bardzo dobrze sobie radzi. Widzi, slyszy, ze stawami problemow brak :-) Rufi mieszka juz od ok 2,5 lat u mojej mamy w Rybniku na Slasku. Mama ma dla niego sporo czasu i jest jej calym swiatem tak wiec moge z czystym sumieniem powiedziec ze jest naprawde szczesliwy. Przesle za chwile zdjecie. Pozdrawiam Ewelina"

 
 
Magda i Majlo 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 15 Mar 2018
Posty: 208
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-17, 20:24   

 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-05-19, 19:44   

rozczulają mnie zawsze zdjęcia tych zwiniętych precelków :)
_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Magda i Majlo 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 15 Mar 2018
Posty: 208
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-25, 18:30   

"Dzien dobry,

Dosylam jeszcze kilka zdjec Rufka ktore siostra znalazla w telefonie ;-) Rufi nie jest na spacerach specjalnie wesoly poniewaz jest maksymalnie skupiony na szukaniu jakiegos swinstwa do zjedzenia i generalnie on nie jest typem „wesolka” stad brak zdjec z goldenim usmieszkiem ;-)

Pozdawiam,

ewelina"

 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-06-29, 12:42   

rzep na juliusach "do not feed" jest mistrzowski! :D
_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Magda i Majlo 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 15 Mar 2018
Posty: 208
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-27, 18:53   

U Rufiego wszystko dobrze, jest starszy od Neosia o ponad trzy lata a ze zdrowiem u niego lepiej niz u Neosia ;) byl niedawno na kontroli w Zabrzu z mama ale wszystko w porzadku. Zdjec zaraz poszukam w telefonie, ale moja mama nie robi zbyt ladnych zdjec a Rufi mieszka u niej ;-) ja bede u mamy w polowie kwietnia z Neosiem to zrobimy nowe zdjecia.
Rufi :To Rufi na nowym kocyku, oczywiscie na sofie - on raczej na swoim poslanku nie sypia ;)Rufi dalej jest calkiem skoczny mimo wieku, ze stawami zero problemow



Brat Neoś, posrednio z Warty :) bo Pani Ewelina pojechała na Paluch na prosbe Warty zeby dowiedziec sie o nim wiecej i już nia został ;)

Neoś:



 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-28, 10:14   

słodziaki :) Ewelina to bardzo fajny i odpowiedzialny dom
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
rodzina Zeldy 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 58
Dołączyła: 25 Sie 2018
Posty: 220
Skąd: Kruszyn Krajeński
Wysłany: 2019-10-17, 14:44   

Zadzwoniła dzisiaj do mnie aktualna opiekunka Rufiego p.Ewa z Rybnika (mama Eweliny).
Rufi jest u niej już 5 lat i wiedzie bardzo szczęśliwe życie. Jest :"cudowny, kochany, uwielbia konie, jest pieszczochem". Jak na swoje 12 lat jest jeszcze bardzo aktywny, uwielbia spacery, przynajmniej jeden musi być taki godzinny w ciągu dnia. W związku z tym że jest już starszym panem który ma trochę problemów ze stawami (jak to w tym wieku bywa) a jego ludzka mamusia jest magistrem rehabilitacji, to nie musi czekać w kolejkach na rehabilitację tylko ma masaże na miejscu w domu :lol: ,które według p.Ewa bardzo mu pomagają.
2,5 roku temu stwierdzono u Rufiego problemy kardiologiczne.Nabierał dużo wody, miał krótki oddech, p.Ewa trafiła z nim do kliniki w Zabrzu Wetkardio do Pani doktor Anny Olejniczak-Pytel. Pani doktor zrobiła Rufiemu punkcję dooosierdziową, ściągnęła płyn, zaopatrzyła w leki i jak twierdzi p.Ewa podarowała drugie życie :serce: Teraz Rufi przyjmuje leki, jeździ na wizyty kontrolne i czuje się bardzo dobrze. P.Ewa bardzo poleca klinikę w Zabrzu i Panią doktor.
Bardzo miło mi się rozmawiało z p.Ewą, która ma w sobie bardzo dużo empatii do zwierząt, a w Rufim jest zakochana "po uszy". Oby takich domów adopcyjnych i takich opiekunów było więcej....
_________________
Wiesia, Piotr i Zelda :)
 
 
Asia+Kudłacze 
WARTA GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Wrz 2018
Posty: 1201
Skąd: Ignalin
Wysłany: 2020-10-27, 17:31   

Miałam przyjemność dziś rozmawiać z Panią Ewą. Była to bardzo miła, trwająca dwadzieścia parę minut rozmowa, z której dowiedziałam się, że Rufi jest przekochanym i słodkim psem, uwielbiającym wszystkich ludzi, bardzo ufnym, tolerującym psy - nawet te uciążliwe ;) Sytuacja zdrowotna jest stablina, Rufi co ok.9 mcy jest poddawany badaniom kontrolnym, Pani Ewa bardzo troszczy się o jego zdrowie, dokonuje szczegółowych obserwacji. Opowiadała, że co prawda Rufi chodzi już wolniutko, bo stawy mu dokuczają, ale "chce iść na koniec świata" i spaceru nie odmawia - no chyba, że pogoda jest gorsza, to zachowuje się jak "pacjent kardiologiczny" więcej śpi, odpoczywa, unika większego ruchu. Pomimo pewnych trudności z ruchem nadal potrafi wskakiwać na kanapę czy fotel :) .
Pani Ewa podzieliła się ze mną także relacją z rozmowy z poprzednią właścicielką Rufiego, która bardzo przeżyła tę rozmowę i powiedziała, że do oddania Rufiego zmusiła ją sytuacja życiowa związana z rozwodem i prawdopodobnie złe traktowanie psiaka przez jej męża - Rufi reaguje lękiem na podniesioną rękę.
Pani Ewa obiecała, że za jakiś czas podeśle zdjęcia przystojniaka :)
_________________
Tosia/Prezes/Leon/Bruno/Niunia

Tofik za TM...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant