Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
FERDEK ma dom w Długołęce - 548
Autor Wiadomość
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-15, 19:09   FERDEK ma dom w Długołęce - 548

Dziś pod naszą opiekę trafił 3 miesięczny Ferdek.

Ferdziu mimo że młody i uroczy, ma ,mały' defekt. Podczas osluchania przed szczepieniem, lekarz usłyszał szmery na serduszku. Hodowca zrobił Ferdkowi echo serca, które wykazały wady serduszka... Na ten moment nic mu nie dolega jednak należy mieć świadomość, że Ferdek będzie żył krócej. Z pewnością po aklimatyzacji w domu tymczasowym skonsultujemy malucha z dr. Niziołkiem.

Dziękujemy Hodowcy za zaufanie!! Obiecujemy, że Ferdek będzie wiódł szczęśliwe życie w warciakowej rodzinie.

Dziękuję Justynie, Bartkowi i Tomaszkowi, że zdecydowali sie przyjąć to cudo pod swój dach.
  
 
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-15, 23:48   Ferdus siusiu majtek.. albo bez majtek ;)

No i czesc :)
Na dowod tego, ze w miare ogarniam.. nie dosc, ze napisze, to i postaram sie wrzucic kilka fotek. Mlody ma parcie na szklo ;)

Podroz minela Nam calkiem dobrze. Na pewno Ferdkowi lepiej niz mi, bo ruch byl okropny. Jak wysiadl z auta i zobaczyl duzy ogrod, to oszlal z radosci i nie wiedzial co sprawdzic jako pierwsze. Tomaszek czekal na Niego w domu i... powiem Wam, ze w sumie sie ucieszyl i o dziwo ta radosc trwala dluzej, niz 5 minut ;) Pozniej oczywiscie bylo pokazywanie zebow i wyznaczanie granic, ale Ferdus jest madry i wie, ze trzeba Starszemu sie podporzadkowac.
Poki co ogolnie jest szal. Posikal sie juz Nam z 3 razy, mimo ze i na dworze robil juz kilka razy ( bardzo duzo pije ). Mam nadzieje, ze nie obudze sie z jakas dwojka pod nosem, bo ekipa juz spi. Lacznie z moim Bartoszem, ktory zakochal sie od pierwszego wejrzenia ;)

Czeka Nas masa pracy, bo ''nie wolno'' nie wystepuje jeszcze w slowniku Ferdusia :) Ale za to obroza juz zaakceptowana;
Na pewno po zaklimatyzowaniu bedzie zalezalo Nam na dosc szybkim spotkaniu z Dr.
Chcemy zrobic wszystko, zeby mogl szczesliwie dzielic z Nami zycie ;-)











Tomaszek, mistrz drugiego planu <3
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-16, 10:37   

Witaj kochanie w Warcianej Rodzinie :)

Dziękujemy pani Edycie, która nam zaufała i pozwoliła wyszukać dom dla tego małego ancymonka.
Dołożymy wszelkich starań, aby chłopak nam żył jak najdłużej w dobrym zdrowiu.
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-16, 22:57   

Czesc!
Powiem Wam, ze normalnie czuje sie, jak na etacie. Dopiero teraz mam wolne i moge usiasc przy kompie :)
Chlopak spi, jak niezywy. Przebudze go jeszcze na jakies siku i te sprawy, ale jest dzis po porstu padniety. Dzien pelen wrazen. Byla akcja smycz po ogrodzie i o dziwo, o dziwo nie jest tak zle :) Troche czasami probuje podgryzac smycz, ale doslownie, trzyma sobie ja w pysku i maszeruje.
Udoskonalalismy komende - '' nie wolno '' i powiem Wam, nie ogarnia o co chodzi, ale przynajmniej juz sie jakos obrusza, jak to slyszy ;-)
Troche reaguje juz na swoje nowe imie i na kazdym kroku podpatruje Tomaszka. Nawet zaczal nosic sobie jedzenie do lozeczka, tak jak to Tomaszek ma w zwyczaju. W ciagu dnia bylo kilka zgrzytow, ale ze tak powiem bez Naszej interwencji. Tomek jasno zaznacza, co mu sie podoba, a co nie :-) Mysle, ze stworza niezly duet :)











_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-18, 10:47   

Młody będzie chłonął od Tomka jak gąbka, więc się szykujcie :D
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-19, 11:27   

A jak jego charakterek? na zdjęciach ma zawsze taką poważną smutną minkę :( on taki jest spokojniejszy szczeniak?
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-19, 18:45   

Dominika i Binek napisał/a:
A jak jego charakterek? na zdjęciach ma zawsze taką poważną smutną minkę :( on taki jest spokojniejszy szczeniak?


Dominika, to tylko pozory. Jest z Niego straszny łobuz i już wiem, dlaczego miał Denis - bo rozrabiaka ;) ale urocza! Zachowuje się bardzo na swój wiek. Jest Go wszędzie pełno. :)
Póki co nie zauwazylam, żeby szybko się uczył np. :P Mam wrażenie, że zanim do Nas trafił wiódł bardzoo sielankowe Dzieciństwo :)
Noc przesypia. Około 6 Nas budzi, że chce wyjść na dwór. Także budzimy się bez niespodzianek - jednak mamy je w ciągu dnia. Tak się na dworze zajmie zabawą, że zapomni o siusianiu i np.wchodzi do domu i siusia, ale przymykamy na to oko. Po prostu sprzątamy. Próbowaliśmy położyć matę, ale zaciąga sobie ją na posłanko i rozpierdziela. Hodowczyni mówiła, że z Rodzeństwem robili to samo :)

Wieczorem usiądę do kompa, to wrzucę kilka zdjęć :)
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-20, 10:07   

oj z niecierpliwością czekamy na zdjęcia :lol: :lol:
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2019-02-20, 13:32   

JustaKapusta napisał/a:
Tak się na dworze zajmie zabawą, że zapomni o siusianiu i np.wchodzi do domu i siusia, ale przymykamy na to oko. Po prostu sprzątamy.
spróbujcie na początku jak wychodzicie nie pozwalać na zabawę zanim nie załatwi potrzeb, żeby mu to sikanie w domu nie weszło w nawyk jednak ;) ja wiem, że to szczeniak i swoje prawa ma, ale lepiej uczyć dobrych zachowań o samego początku, a taka kontrola emocji przed zabawą to tez fajna sprawa :)
_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-20, 20:30   

Powiem Wam, ze ostanie dni mijaja mi w zastraszajacym tempie. Zapomnialam juz jak zajmujace jest posiadanie Szczeniaka, posiadanie dwoch psow i intensywne pracowanie w jedynym czasie :P
Ale nie zamienilabym tego na nic innego!
Z tym siusianinem tak tez zaczelam.. nawet zanim przeczytalam rady <3 nie mniej dziekuje!
od wczoraj nic w domu sie nie wydarzylo. Wszystkie potrzeby na dworze.
po konsultacji, w niedziele Ferdek byl pierwszy raaz w stajni, a od poniedzialku jezdzi normalnie ze mna! Z reguly siedzi w mieszkaniu u moich Pracodawcow albo wychodzi ze mna na smyczy :-) Robi ogromne postepy. Poniedzialek wygladal... oj strasznie, a dzis moge powiedziec, ze bylo calkiem milo :)
Konie obserwuje z zaciekawieniem. I na szczescie nawet, jak jest na smyczy nie ma odruchu jakiegos "atakowania" Ich. Moze z czasem cos wyjdzie, ale na razie jest w porzadku.
Duet Tomek i Ferdek, to az milo sie patrzy. Ale... - w pracy najwazniejszy jest Frosza. Taki psi przewodnik Ferdka :-)
Mam jedynie problemy z jedzeniem... Pilnuje 3 posilki dziennie, stale pory. Wystawiam miske, zapraszam Ferdka do jedzenia i zostawiam Mu ta mieske do max 0,5h. Jesli nie zje, zabieram, wrzucam z powrotem do pojemnika i odstawiam pusta miske. Jedynie kolacje zjada do zera... :/ Jakies rady?

pozdrawiamy <3



Ferdek podczas niedzielnego zapoznawania okolicy :D



Powoli najlepsi kumple i Ferdas w lozku Tomka,, ;)



Ferdas z Frosza :)



Obowiazkowa chusta :)



ja sie nie zmiesze do tego lozka? ze niby ja?







moglabym na nich patrzec godzinami <3
Obys Ferdas zyl z Nami, jak najdluzej <3
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-21, 12:09   

Frosza to niezły kawał psiaka :lol: :lol: ale widać po minie Ferdka, że taka ochrona mu pasuje :D
Co do niejedzenia to dziwne jak na szczeniaka i goldena, bo w 99% to jednak odkurzacze. może spróbujcie mu namoczyć czymś tą karmę albo wodą - w tedy po namoknięciu ma bardziej intensywny smak, który go skusi. Albo rosołkiem ? :lol:
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2019-02-21, 13:03   

Z namaczaniem rosołkiem to ostrożnie, bo może być luuuuźno nie tylko w misce :P

Ja polecam i zachęcam z całego serca do interaktywnego karmienia, więcej na ten temat tutaj: https://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=6517
_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-22, 01:03   

Dzięki za podpowiedzi! Spróbujemy interaktywnie trochę ruszyć temat, ale powiem Wam... co „ponarzekam” tu na forum, Ferdek od razu zmiana. Dziś każdy posiłek do zera ;) Nie mniej jednak będziemy próbować inaczej.

Tak samo z siusianiem w domu. Chciałam pochwalić Ferdusia, że od przedwczoraj nie zrobił nic w domu. :-) Teraz tez.. obudziłam Go, wyszliśmy - potrzeby załatwione i można spać dalej <3 Około 6 budzi Nas, że chce wyjść. Jak Go nie kochać?
A z Froszy rzeczywiście kawał Chłopa. 2,5 roku i niecałe 60kg. 😂

Ferdek powoli uczy się opanowywać swoje emocje. Czasami potrafi się uspokoić nawet, jak w pobliżu pełno rozpraszaczy. Komenda „siad” prawie do perfekcji i powoli zaczyna rozumować zostań, które mówię zwykle przed drzwiami z jednej i drugiej strony. Ferdek miał w zwyczaju lecieć na oślep, jak tylko otwierały się drzwi. Jest już lepiej. Potrafi nawet chwilę wytrzymać na tyłku.
No i zaliczyliśmy dziś pierwsze ( u Nas, a czy miał wcześniej, to nie wiem ), czyszczenie uszu. Nagroda należała się, jak nic. Chłopak miał anielską cierpliwość.

Jutro, a w zasadzie dziś wrzucę tu kilka fotek.
Pozdrawiamy! :)
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-22, 11:14   

Ferdi to kumaty chłop, na pewno szybko się nauczy, zwłaszcza że Tomek nieco mu ułatwia zadanie :D
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
TOFFIKowa ANIA 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 185
Skąd: Kartuzy
Wysłany: 2019-02-22, 22:00   

Dzień dobry, pozdrawiamy serdecznie z Kaszub.
Obserwujemy poczynania rozwojowe Ferdka i Wasze zmagania, by maluch fajnie się rozwijał. Jesteśmy zaciekawieni. Trzymamy kciuki za pomyślną opiekę i czekamy na wieści o zdrowiu psiaka.
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-22, 22:23   

Angelika i Spike napisał/a:
Ferdi to kumaty chłop, na pewno szybko się nauczy, zwłaszcza że Tomek nieco mu ułatwia zadanie :D


o tak, Tomaszek pomaga :)
Ferdek go podglada i nasladuje. Nawet glupoty ;) Ale powiem Wam, ze milo jest na Nich patrzec <3
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-22, 22:44   


Pozycje zmeczonego po pracy Ferdka, to po prostu mistrzostwo :D



Kurkta po starszym Bracie i mozna 'siedziec' w pracy :)



Niezliczona ilosc prob, zeby wszystko sie zmiescilo. Zeby glowa, lapki i ogonek wmiescic w Tomaszka lozeczko.. sukces :)



Ogolnie Ferdek okupuje to lozeczko, ale spokojnie. Tomaszek ma gdzie spac ;) Nasze lozko jest calkiem spore:P



Jak Bracia ;)









moje ulubione :-) Prawdziwe oblicze dzikusa Ferdasa. <3
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-22, 22:58   

Dzis minal tydzien od przyjazdu Ferdka do Naszego domu!
Ferdek zrobil olbrzymie postepy. Wiadomo, chcialoby sie, zeby to, tamto, czy siamto wygladalo lepiej, ale nie mozemy zapominac, ze Ferdus skonczyl dzis dopiero 3 miesiace, z czego prawie caly ten czas wiodl szczesliwe i szalone dziecinstwo ;)

1. Sam ( po pozwoleniu ) wsiada do auta, wczesniej nie podchodzil na 3 metry :D
2. Siad opanowane, nawet poza domem wychodzi calkiem niezle :)
3. w miare reaguje na imie i na komende "do mnie" ( w miare ;) )
4. Nie ucieka, jak otweraja sie drzwi od mieszkania
5. Jak daje smakolyki, potrafi w spokoju patrzec jak dostaje tez Tomaszek i czeka na swoja kolej ;)
6. Opanowalismy - 'nie'

Ferdek jest naprawde bardzo madry. troche buntowniczy, ale takie psiaki sa najfajniejszze ;)
Jesli chodzi o jego wade.. jest jedna pozycja, w trakcie ktorej zaczyna troche 'charczec', poza tym nie zauwazylismy nic. Jest bardzo aktywny. Nie meczy sie za szybko. Nie widac, zeby cokolwiek Mu dolegalo ;)
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-23, 12:52   

Justa, uwielbiam Wasze relacje :D
Starszy braciak Tomek super nadaje ton całemu Waszemu związkowi psio-ludzkiemu :D
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-24, 15:33   

Ferdek jak dla mnie ma ksywkę PRECEL! po mistrzowsku się zwija w łóżeczko :lol:

Od początku miałam nadzieję, że chłopaki się polubią a Tomaszek dodatkowo będzie tym głosem rozsądku w ich relacji.

Czekamy na kolejne foty!
 
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-24, 21:40   

Angelika i Spike napisał/a:
Justa, uwielbiam Wasze relacje :D :D

Dziękujemy! <3

Ale powiem Wam tak dla sprostowania.. rozumiem, że Precelek łapie za serce, te oczy, minki, machający ogonek, ale co Ja czasami normalnie miałabym ochotę rozpiąć to futerko i dać mu klapsa na goły tyłek, to moje ;-)
Ferduś, ma do perfekcji oponowe - wiem, że chodzi o mnie, ale jak obrócę się tyłem, to może mnie nie zauważysz 😉😂 Jest Gamoń!

Dziś byliśmy u Dziadków ( Rodziców Bartosza ). Senior leżał z Ferdasem na podłodze 😂 rozumiecie? Dorosły, poważny Chłop! Ba! Lekarz! Tarza się z psem na podłodze 😋
F Zachowywał się wzorowo. Nawet nadal jestem zdziwiona, że tak potrafi się wyciszyć i „udawać” dorosłego psa 😊
Zdjęcia pewnie jutro 
Pozdrawiamy!!
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-27, 21:18   

Dobry wieczor Milosnicy i Sympatycy Ferdasa <3
Najpierw kilka zdjec, a pozniej cos napisze :)



Ferdas w drodze do pracy... <3



..i w drodze z pracy :D haha!












to bedzie zdecydowanie ulubione miejsce Ferdasa latem ;)
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Justyna, Tomek i Ferdek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-27, 21:32   

Dzis umowilismy sie na konsultacje do Dr Niziolka ( 22.03 ); nie mozemy sie juz doczekac, bo chcemy poznac konkrety i jakis plan dzialania lub cos! Mamy nadzieje, ze bedziecie trzymac kciuki za tego Lobuza! <3
po Ferdku nie widac totalnie nic, co mialoby wskazywac na Jego wade.
Bez zmian, jest totalnie energiczny, wesoly i szybko sie regeneruje.
Znajac jednak Jego wstepna diagnoze i majac jej swiadomosc, staramy sie, zeby Ferdek w miare mozliwosci, jak najwiecej poznawal swiat. Nowe miejsca, maszyny, sprzety.
Ostatnio zaliczyl np. krotki spacer po Wroclawiu. Widzial tramwaj, duzo auta na raz. To niby nic, ale wydaje Nam sie, ze poki serce jest jeszcze silne, niech pozna ile sie da, zeby pozniej nic Go nie zdziwilo, ani nie wystraszylo.
Mielismy problem z odkurzaczem, ale chyba moge powiedziec, ze mamy to za soba. Na kanale John Dog na yt mozna znalezc wiele ciakawych rad Behawiorysty i wlasnie dzieki nim odkurzacz nie jest juz straszny. :)

Poza tym Ferdas zdobyl moje serce! Ale nie miekkim futerkiem i slodka minka.. jest bardzo madry, chce wspolpracowac i robi olbrzymie postepy! Jest jedyny <3
_________________
Justyna, Bartosz i @tomek_thedog :-)
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-28, 09:25   

Macie racje, socjalizacja w młodym wieku jest bardzo ważna, aby na "starość" psiak nie musiał być lękliwy. Poćwiczcie jeszcze puszczenie odgłosów fajerwerek z YT i dawajcie mu w tedy smaczki. Bo jednak znając Goldeny to Sylwester jest jedną z największych "traum" mój Binek do tej pory trzęsie sie jak osika.
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-28, 11:22   

Rośnie ten gamoniek jak na drożdżach :D
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant